Nissan Qashqai: Štyri oblasti zlepšenia

Nie vždy sa facelift podarí, minimálne z vizuálnej stránky. Keď som však počas ženevského autosalónu vidiel Qashqai naživo, musel som uznať, že nový predok do celku zapadol. Aj keď, dizajn je vždy výrazne subjektívna záležitosť. O to viac potešilo citeľné vylepšenie interiéru.

Po novom má Qashqai až päť úrovní výbav - piata sa volá Tekna+ a predstavuje luxusný vrchol ponuky. Tomu zodpovedá aj čalúnenie sedadiel z mäkkej kože Nappa doplnené 3D prešívaním stredových panelov. Farba čalúnenia je štandarde čierna, bezplatne sa dá zvoliť i modro-slivkový odtieň. Súčasťou sedadla vodiča je elektricky ovládaná vzduchová bedrová opierka a pamäť sedadla a spätných zrkadiel (dve pozície). Podobne neprehliadnuteľným je nový v spodnej časti sploštený  volant. 

Štandardom Tekna+ je aj nový audiosystém Bose Premium. Obsahuje dva 25 mm výškové reproduktory (pri spodnej strane čelného skla), dva 165 mm basové reproduktory (v predných dverách) a dva 130 mm stredové reproduktory (v zadných dverách). Dva 115 mm basové reproduktory sú vstavané do špeciálnej 7,7 l schránky v priestore pre rezervné koleso.

Zlepšené boli aj informačno-zábavné systémy. Súčasťou základného sa stal prijímač digitálneho rádia. Satelitná navigácia NissanConnect s dotykovým displejom (pri výbave N-Connecta a vyššej ako štandard, pri výbave Acenta voliteľne) prichádza s novým používateľským rozhraním a anténou v tvare žraločej plutvy. Na lepšie snímanie zvuku pri telefonovaní v režime hands-free bol vstavaný mikrofón premiestnený do jednotky s lampou na čítanie.

V štvrtom štvrťroku tohto roku bude výbava doplnená o systém ProPILOT - bude ovládať smer jazdy, akceleráciu a brzdenie pri jazde v jednom diaľničnom pruhu pri veľmi hustej premávke a pri veľmi rýchlej jazde po diaľnici. Zakladá sa na troch technológiách - asistent pre jazdu v jednom pruhu (LKA), inteligentný tempomat (ICC), autonómna jazda v dopravnej zápche (TJP). Podrobnejšie informácie budú k dispozícii pred uvedením do predaja.

Ponuka motorov, pohonov a prevodoviek sa nezmenila, pribudli však rôzne tlmiace hmoty na karosérii aby bola jazda tichšia. V celkovom kontexte naozaj vynovený Qashqai nevyzerá zle. Už sa teším na prvé kilometre v ňom.


  • nissan,qashqai,

GALÉRIA - 22 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ