Nissan Qashqai: Flinta v žite?

Nissan Qashqai predchádzajúcej generácie doslova otvoril pandorinu skrinku. Keď som v ňom totiž prvý krát sedel, myslel som si, že sa vôbec nebude predávať. Omyl! Predaj pomohol celej automobilke. Stávajúca generácia pokračuje v úspechu a tradične ponúka nielen facelift, ktorý sa k nám dostane onedlho, ale aj slušnú paletu motorov vrátane celkom výkonnej preplňovanej benzínovej jednašestky.

Nissan QashqaiUž klasika v podaní Nissanu. O chvíľu sa ale dočkáme výrazného vylepšenia.

               Ide o výkonovo najsilnejší motor v ponuke, čomu zodpovedala nielen dynamika ale aj celková pružnosť. Preto má dve tváre. Laxná znamená prvý, druhý, tretí, štvrtý, piaty, šiesty prevodový stupeň a dosť. Motor nemá aj s otáčkami okolo 1 500 min-1 problém s rozhýbaním auta. Mne sa ale páčila druhá stránka, kedy okolojazdiaci videli len známe SUV. Až do momentu, keď som sa ponáhľal a lenivé piesty trošku popohnal. Qashqai poľahky zrýchľoval. Celkom opojný pocit – navyše mám rád autá, ktoré sú výzorovo nenápadné, no pod kapotou majú pár nie práve lenivých koní. Najlepšie na tom všetko je, že v kombinovanej premávke si potiahnu z nádrže každých sto kilometrov pod sedem litrov. Niekedy aj menej. Z tohto pohľadu sú moderné benzínové motory fakt perfektné.

Bezkľúčové otváranie je vec, ktorú beriem všetkými 10timi.Bezkľúčové otváranie je vec, ktorú beriem všetkými 10timi.

               Inak išlo o „klasický“ Qashqai s bezkľúčovým otváraním, štyrmi kamerami a slušnou výbavou. Ale aj príjemne odladeným podvozkom. Nie je bezchybný, ale s 19“ kolesami toho zvláda celkom dosť. Akurát rýchle a veľké nerovnosti cítiť. Len chod radiacej páky by mohol byť tuší. Odjazdené kilometre bolo cítiť. 

Nissan QashqaiSíce malé, ale pri parkovaní potrebné. Displej by mohol byť väčší.

               Nie som práve „našteklený“ z SUV áut, ale keď majú dostatok výkonu aj na „odvrátenú“ a „skazenú“ stranu šoférovania, mám ich celkom rád. Takže žiadna flinta v žite, skôr ju treba obtiahnuť a strieľať.

Nissan QashqaiVzadu sa sedí veľmi príjemne. Nie som však veľmi vysoký. Vyšší by mohli mať kvôli panoramatickej streche menej miesta na hlavu.


GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ