Nissan Micra vs. Seat Ibiza: Odrazový mostík

Tá úvodná otázka je až fáza dva, kedy mladý alebo mladá zistili, že Teslab alebo iny cool elektromobil je mimo možností. Šermujúc iPhonom sa snaží akceptovať situáciu, že v záujme svojej mobility sa bude musieť zmieriť s malým hatchbackom. Ako bude vyzerať v partii? Jeho problém...

Na základe vzhľadu má prvý bod expresívnejšia Micra. Minimálne v tomto porovnávacom teste boduje výraznou oranžovou na karosérii aj v kabíne, jemne do ružova opudrovaná Ibiza už pôsobí trochu ako auto pre starú mamu. Ale retro je šik, alebo som ja už mimo?

Vnútorné záležitosti

Celkovo je interiér Micry vyrobený z príjemnejších materiálov a plus má aj za farbu, Ibiza však tento náskok ľahko zotrie. Má totiž navrch lepším info-zábavným systémom (väčší displej s lepším rozlíšením, konektivita). Kabína španielskeho hatchbacku je citeľne priestrannejšia predovšetkým vzadu.

Oba dizajnové tímy by si zaslúžili dolámať pár ceruziek za zadné svetlá. Tie svojim tvarom výrazne zasahujú do vstupného otvoru batožinového priestoru. Ibiza v tejto zóne zbiera body dvojitou podlahou, ktorá vyrovnáva hranu zadného nárazníka i schod po sklopení operadla. Súboj s kočíkom (treba byť pripravený) sa skončil nerozhodne aj keď má Seat o 55 litrov viac než Nissan.

Súboj na ceste

Naladením motora a podvozku sú Micra a Ibiza dva odlišné svety. Nissan je ten hravejší, jeho trojvalec treba viac naháňať a držať ho v otáčkach. Ibiza je rozvážnejšia a ťaží z vyššieho krútiaceho momentu. Vo finále tak jazdí vyrovnanejšie a úspornejšie, Micra je pri nej taký nevybúrený tínedžer.

Podobne to platí aj o podvozku, kde zaváži najmä širší rozchod Ibizy. Vďaka tomu má sebavedomejší postoj a viac pokoja v oblúkoch. Micra je tou spontánnejšou z dvojice, odnáša si to však komfort cestovania.

Spočítané, podčiarknuté

Za mňa dávam na prvé miesto Ibizu, pretože je celkovo pokojnejšia a pohodlnejšia, taká dospelejšia. Micra si svoju pozíciu buduje expresívnym dizajnom, ktorý môže na mladšie ročníky zaúčinkovať viac než praktické schopnosti.


GALÉRIA - 25 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ