Nissan Micra: Nastal čas na (výkonnejšiu) zmenu

Hlavne zmeny sa, vzhľadom na potrebu poriadnych 6d emisií, dotkla motora. Nepriamovstreková trojpiestiková nuladeviatka sa pomaly ale isto odporúčala do večných motorových lovíšť. Nahradil ju o kúsok väčší liter s niekoľkými výkonovými úrovňami – 74 kW a 160 Nm s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, 74 kW a 144 Nm s bezstupňovou (CVT) prevodovkou Xtronic, 86 kW a 180 Nm so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Posledný variant sa môže popýšiť aj funkciou overboost pridávajúcou krátkodobo ďalších 20 Nm a o 10 mm nižšou svetlou výškou spolu so 17“ kolesami.

Špeciálna verzia Micra N-Sport má za úlohu vyzdvihnúť charakteristické vlastnosti modelu Micra – dizajn zameraný na výkon a skutočný pôžitok z jazdy. Má karbónovú úpravu diskov kolies a krytov spätných zrkadiel, čierna úprava postranných ochranných líšt/predného a zadného nárazníka, zatmavené zadné okná, emblém N-Sport, voliteľné svetlomety LED a hmlovky LED, alcantara/kožené čalúnenie interiéru, biele výduchy ventilácie, lakťovú opierku, čierne čalúnenie stropu, zadnú kameru a zadné parkovacie senzory, inteligentný kľúč (diaľkové otváranie a tlačidlo na naštartovanie motora), voliteľné doplnky v podobe zimného balíka (vyhrievané predné sedadlá + vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá). N-Sport je k dispozícii s obomi verziami litrového motora.


  • micra,nissan,

GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ