Nissan: Micra je inšpirujúce auto

Dizajnér Tomáš Král pôsobí vo Švajčiarsku v oblasti priemyslového dizajnu, tam ho asi poznajú lepšie ako my tu doma. Od Nissanu dostal úlohu vytvoriť vytvoriť dekoratívny a úžitkový objekt inšpirovaný novým Nissanom Micra. „Vždy sa snažím, aby mnou vytvorený objekt bol funkčný a spĺňal požiadavky zákazníkov, ktorým je určený,“ povedal Tomáš.

Rozhodol sa pre slnečné okuliare. Sú nevyhnutným doplnkom na jar a leto a ich okrúhly tvar pripomína svet automobilov a rýchlej jazdy. „Navrhol som totožné slnečné okuliare pre ženy aj mužov. Farby zodpovedajú laku novej Micry. Na výber sú výrazné, ale i elegantné farby, záleží od vkusu zákazníka,” dodal Tomáš.

Štýl slnečných okuliarov odkazuje na krivky a oválne tvary vo vnútri Nissanu Micra. „Pokiaľ sa pozorne zapozeráte, uvidíte  istú podobnosť s okrúhlymi tvarmi, ktoré dominujú v interiéri tohto vozidla,” vysvetľuje Tomáš. A dodáva: „Chcel som, aby slnečné okuliare obsahovali hlavné rysy nového Nissanu Micra: športový vzhľad, modernosť a dynamiku. Ďalším cieľom bolo zaistiť vodičovi pohodlnú a bezpečnú jazdu počas slnečných dní."

Štýlové slnečné okuliare majú zdôrazňovať osobnosť vodiča celkom nového Nissanu Micra nielen vtedy, keď sedí za volantom svojho vozidla, ale taktiež aj na inom mieste a situácií – na ulici, pri rannej káve na terase, pri turistike na horách alebo na pláži.

Novou Microu sa inšpirovali aj ďalší: maďarské duo Position Collective navrhlo závesnú lampu, Przemek Gibaszewski z Poľska kolekciu módneho oblečenia a český dizajnér Martin Žampach unikátnu lavičku.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ