Nissan JukeCam: Zachytí všetko naokolo

Kamery na sledovanie diania okolo auta nie sú už ničím výnimočným, aj samotný Nissan Juke sa ponúka s moderným kamerovým systémom, ktorý vytvorí ilúziu vtáčieho pohľadu. Tak načo ešte ďalšiu kameru? Pretože viac obrazu znamená krajší život.

JukeCam je viacúčelová 360-stupňová palubná kamera, ktorá sa okrem auta dá využiť aj pri adrenalínových športoch. Stačí ju odpojiť z držiaka na palubnej doske a pomocou druhého držiaka pripojiť napríklad na prilbu. Cvak-cvak. V praxi teda funguje aj ako bežná palubná kamera, ktorá zaznamenáva jazdu a v prípade nehody je možné záznam použiť pri riešení poistnej udalosti.

Kameru vyrába špecialista 360fly, natáča v 4K rozlíšení a počas jazdy má jej 64 GB pamäť kapacitu na tri hodiny záznamu. Mimo auta pri napájaní z batérie deklaruje Nissan výdrž dve hodiny. Kamera je odolná proti prachu, nárazom aj vode (1 ATM). Váži 172 gramov.

Na propagáciu novinky vzniklo video zachytávajúce nový Guinessov svetový rekord v disciplíne „Najviac za sebou umiestnených vozidiel preskočených na pogo tyči“. Počas natáčania kaskadér Dalton Smith preskočil ponad tri vozidlá Nissan Juke, ktoré stoja za sebou, s jediným odrazením uprostred.

 


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ