Nissan: Ekologicky na dovolenku

Automobilka Nissan je preborníkom v oblasti elektromobility. Nedávno dokonca predstavila mobilnú jednotku ROAM, čo je v podstate akýsi prerastený akumulátor (využíva technológiu z elektromobilov Nissan) v skrinke so zásuvkami. Práve on sa stal dôležitý pre príves OPUS.

ROAM má kapacitu 700 Wh a výkon 1 kW a je upevnená v špeciálnej priehradke v prednej časti prívesu - zaisťuje napájanie 230 V i 12 V okruhu (prostredníctvom nabíjania batérie na voľný čas, ktorá napája 12 V systém). Tým je pomocou solárneho panelu dosiahnutá dostatočná energetická autonómia približne na sedem dní kempovania.

Inovatívny príves AIR OPUS predstavený v roku 2017 používa technológiu vzduchových tyčí a pomocou vstavaného kompresora sa nafúkne približne za 90 sekúnd. V prívese je vybavenie na varenie (prenosná mikrovlnná rúra, dvojplatničkový plynový sporák), chladnička, priestor na sedenie/stravovanie a miesto na spanie pre šesť osôb.

Zvonku je Nissan x OPUS vybavený terénnymi pneumatikami a diskami kolies z ľahkých zliatin, nosičmi na dva bicykle, a dokonca nosičom na kajak.

Ak sa nikde v blízkosti kempovacieho miesta nenachádza 230 V zásuvka, je jednotka Nissan Energy ROAM vybavená DC vstupom na napájanie zo solárneho panelu - 400 W solárny panel dokáže plne nabiť jednotku za dve až štyri hodiny.

Cenové rozpätie radu AIR OPUS® začína na približne 18 000 eur. Výrobná základňa spoločnosti OPUS je vo Veľkej Británii a svoje výrobky vyváža do Európy, Severnej Ameriky, Austrálie a na Nový Zéland.


  • nissan,

GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ