NanoFlowcell Quant 48Volt: nižšie napätie a vysoký výkon

Rok sa s rokom stretol a s blížiacim sa začiatkom ženevského autosalónu predstavuje domáca automobilka NanoFlowcell už tradične ďalší koncept elektromobilu. Švajčiari s tým začali ešte v roku 2014, kedy ukázali Quant e-Sportlimousine, rok na to prišli so štúdiou Quant F a naposledy to bolo menšie Quantino. Tento krát ukážu prototyp Quant 48Volt, ktorý je evolúciou predchádzajúceho konceptu.

Ťažko povedať, či je to signál, že dochádza tvorcom sila. Každopádne firma ešte nezarobila žiadne peniaze, keďže zatiaľ nespustila výrobu a nepredala ani jediný automobil. Nový Quant 48Volt však na sile nestráca napriek tomu, že sa napätie využívané pohonným systémom znížila zo 700 Voltov na 48V. Okrem iného to prináša aj vyššiu bezpečnosť, keďže kontakt s takýmto napätím nie je životu nebezpečný.

Quant 48Volt má každom kolese jeden elektromotor s výkonom 140 kW. Ich výsledný výkon 560 kW stačí na zrýchlenie auta z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy a akceleráciu až po 300 km/h. Energiu berú z článku využívajúceho špeciálnu technológiu chemickej reakcie elektrolytov. Tie nie sú horľavé ani toxické, dojazd na jedno natankovanie má byť 1 000 km.


GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ