NAIAS 2018: Veľká show v skratke

Ono, množstvo noviniek predstavených na show sa týka hlavne ich domáceho trhu, ale sem-tam sa našla aj nejaká, ktorá sa časom ukáže aj na európskej pôde. A niektoré by sme aj chceli aby sa ukázali, napriek tvrdeniam, že sa ku nám nedostanú.

Veľké G

               Mercedes-Benz vie, kde je veľký trh pre veľké autá. A kde treba príchod veľké auta urobiť poriadne veľkolepý, minimálne šialeným „drahokamom“. Nová trieda G je medzigeneračne o 53 mm dlhšia a o 212 mm širšia. Exteriér si ponecháva základné črty, interiér je však riešený veľmi luxusne a štýlovo. Našťastie, stále je postavená na ráme, vpredu je už ale nezávislé zavesenie kolies,vzadu zostala tuhá náprava. Pod predným diferenciálom má svetlú výšku 270 mm, pod zadným 241 mm. Do terénu je vybavená všetkými uzávierkami diferenciálov aj špeciálnym „G“ jazdným režimom. Zatiaľ sa predstavila v jednom variante – G 500 s benzínovím V8 biturbo a 310 kW.

Na ranč s Rangerom

               Zatiaľ ale americkým, čo znamená, že pod prednou kapotou má 2,3 litrový EcoBoost spojený s desaťstupňovým automatom (a nie je to málo? 😊). Aj keď má lifestyle-ové chúťky, zvládne aj jazdu terénom. Výrobca ho vybavil Terrain Management System-om, ktorý prispôsobuje reakcie motora, prevodovky a systému ESP štyrom jazdným režimom – normálny; tráva, štrk a sneh; bahno a cesta; piesok. Konštrukčne sa toho veľa nezmenilo, takže vpredu je nezávislé zavesenie, vzadu tuhá náprava.

So sériovými myšlienkami

              Lebo zrejme vlajkovou loďou automobilky Lexus v budúcnosti už nebude sedan, ale ako inak, SUV. To, ako by mohlo vyzerať, ukazuje štúdia LF-1 Limitless. Koncept môžu poháňať palivové články, hybridný systém, plug-in hybridný pohon, zážihový motor alebo len elektromotor. Okolo roku 2025 bude pre každý model Lexus po celom svete v ponuke buď čisto elektrický model, alebo variant s možnosťou elektrického pohonu.

Ďalšie eNko

Fast and Furious Jetta

               Alebo Volkswagen Golf s veľkým pozadím. Sedany podobnej veľkosti u nás idú len vtedy, ak majú priaznivo nízku cenovku. Zrejme podobné nálady vládnu po celej Európe, lebo Jetta sa v Európe neukáže.

Pocta filmu

Forte, ako Kia

               Ďalší sedan, ale tento by sa mal ukázať aj na ženevskom autosalóne. Technicky ide o nový cee'd, na ktorý sa dosť teším(e).

 

 


GALÉRIA - 26 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ