Mitsubishi L200: Pretekársky špeciál SuperUte

Mitsubishi Triton (v Európe známy pod označením L200) sa v Austrálii už niekoľko rokov teší veľmi solídnemu postaveniu na trhu. Dokonca až do tej miery, že sa vlani stal najpredávanejším modelom Mitsubishi v Austrálii s viac ako 24 tisíc predanými vozidlami.

Austrália je tiež krajinou motoristických súťaží s kultovými pretekárskymi vozidlami, legendárnymi jazdcami a tradičnými akciami, ktoré lákajú ohromné davy fanúšikov a podporovateľov.

V tejto súvislosti sa nezabúda ani na "úžitkáče ute", a tak spoločnosť Mitsubishi Motors Australia ako podporovateľ tímu "Triton Racing" nasadila nové vozidlo MR Triton do podniku Superloop Adelaide 500 v rámci pretekárskeho seriálu SuperUte 2019, kde obsadil tretie miesto.

Tím Triton, ktorý v seriáli 2018 pretekal s dvoma vozidlami Triton, tak do svojej zostavy pridal tretí automobil, v ktorom pôjde Elliot Barbour a Cameron Crick - v niektorých kolách seriálu bude za tím pretekať aj Toby Price, dvojnásobný šampión Rally Dakar.

Mitsubishi Motors Australia ako hlavný sponzor tímu Triton zvýšila svoju továrenskú podporu tímu súbežne s úpravami podmienok seriálu SuperUte 2019; zmeny zahŕňajú napr. nové pretekárske pneumatiky, nižšiu svetlú výšku, vyšší výkon a hlasnejšiu výfukovú sústavu. Enjoy...

 

 


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ