Mitsubishi Eclipse Cross: Zatmenie a kríž

Nový model má byť globálny, do predaja sa však dostane najskôr na európskom trhu a to už na jeseň tohto roka. Výstavnú premiéru bude mať v Ženeve, kde sa naživo ukáže verejnosti po prvý raz. Kompaktné SUV bude chcieť zaujať dizajnom aj novou technikou. S dĺžkou 4 405 mm, šírkou 1 805 mm, výškou 1 685 mm a rázvorom 2 670 mm vstúpi do sféry Toyoty CH-R, Peugeotu 3008 alebo Seatu Ateca.

Interiér nevyzerá tak fádne ako v aktuálnych modeloch, novinkou je Head-up displej aj „plávajúca“ centrálna obrazovka info-zábavného systému na palubnej doske. Ten bude podporovať Android Auto aj Apple CarPlay, na jeho ovládanie slúži touchpad na stredovom tuneli, podobne ako to má Lexus. O kabíne potom už výrobca veľa nehovorí, zadné sedadlá však budú posuvné.

Veľa Mitsubishi neprezradilo ani o technike pod kapotou. Benzín zastúpi úplne nový preplňovaný motor s objemom 1,5 litra a prevodovkou CVT s ôsmimi virtuálnymi stupňami. Naftu spracuje známy 2,2 litrový agregát spriahnutý s osemstupňovým automatom. Pri oboch sa spomína iba pohon všetkých kolies, či bude aj verzia s poháňanou jednou (prednou) nápravou, v oficiálnej informácii nie je uvedené. Podrobnejšie technické detaily tu nájdete po autosalónovej premiére.


GALÉRIA - 23 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ