Mitsubishi: Chuť na expedíciu? Žiadny problém!

Expedičné vozidlá sú špecifickou skupinou terénnych vozidiel. Mali by mať schopnosť prekonať trošku ťažší terén, no zároveň sa musia aj dokonale postarať o posádku pri kempovaní v nehostinných podmienkach. Ich zadováženie je ale neraz spojené s nekonečnými prerábkami a čakaním na dielce. Alebo sa dá kúpiť aj hotové vozidlo. Alebo sa dá vozidlo prerobiť špecialistom.

Slovenské zastúpenie automobilky Mitsubishi pripravilo v rámci osláv 100. výročia presne takéto dva špeciály - Mitsubishi Pajero a L200 v Expedition Edition. Obe vozidlá boli upravené v spolupráci so špecializovanými dodávateľmi.

Cieľom boli hlavne technické vylepšenia a predovšetkým dovybavenie vozidiel pre možnosť vyjsť mimo cesty a stráviť s autom napríklad víkend v prírode, alebo priamo na skutočnej expedícii. Nešlo o to postaviť dva ultimatívne terénne špeciály, ale ukázať, že jednoduchými odbornými úpravami štandardného auta je možné získať vozidlo, ktoré umožní nazrieť ďalej, než je 85% zákazníkov schopných si vôbec predstaviť alebo vyskúšať so svojím vlastným autom.

Špecifikácia vozidiel:

  • Mitsubishi Pajero LWB 5-dverové, motor 3.2 DI-D 5AT, redukcia, uzávierka medzinápravového a zadného diferenciálu
  • Mitsubishi L200 Double Cab, motor 2.4 DI-D 6MT, nadstavba, redukcia

Prvky výbavy:

Zakrytovanie podvozka a spodnej časti vozidla, terénne pneumatiky, prídavné nezávislé kúrenie, uzávierka zadného diferenciálu, naviják (montáž vpredu aj vzadu), navigačný systém, strešný stan a markíza, expedičná chladnička, kempingový stôl a stoličky, varič, gril, riad, zásobník na vodu, lopatka poľná, karimatky, deky, večerné LED osvetlenie (bez práce spolu za necelých 4 200 €)

Super je, že obdobnú (alebo špecifickú) úpravu je možné pripraviť u každého autorizovaného predajcu. Alebo si rovno takúto chuťovku objednať ako novú. Koncom mesiaca si kvality jedného z nich vyskúšam na fantastickej expedícii do Čiernej Hory. Všetko sa dočítaš opäť na našom webe.


GALÉRIA - 12 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ