Milovníci historických vozidiel pozor!

Akcia zavedie fanúšikov historických skvostov na dvoch i štyroch kolesách do regiónu Turiec – Kremnicko. Organizátorom akcie je Veterán klub Turčianske Teplice, generálnym partnerom je sieť autoservisov ProfiAuto.

Organizátori tohtoročnú veteránsku jazdu po prvýkrát rozdelili na dve etapy a prichystali program až do večerných hodín. „Pripravujeme sa na rekordnú účasť posádok i účastníkov. Na štart pretekov by sa mohlo postaviť až 200 historických vozidiel a 340 účastníkov,“ povedal za organizačný tím Veterán klubu Turčianske Teplice Július Piliar a dodal: „Na štartovnom poli privítame i predvojnové vozidlá. Najhodnotnejšie veterány majú hodnotu i viac ako 30 000 eur.“

Jednodenné stretnutie je určené pre vodičov historických vozidiel, automobilov a motocyklov do roku 1988. Etapy prevedú jazdcov okresmi Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Martin. Rallye sa koná za plnej premávky. Každý účastník pretekov musí so svojím vozidlom rešpektovať platné dopravné predpisy pre jazdu na cestných komunikáciách.

„Považujeme za dôležité, aby sme pomáhali zachovať automobilovú históriu a predstavovať ju širokej verejnosti a všetkým fanúšikom motorizmu. Obdivujeme všetkých majiteľov veteránov, ktorí do svojich motorových pokladov investovali nemalé peniaze a mnoho času. Bez ich zápalu a umu by to určite nešlo. Preto sme radi, že môžeme takúto akciu podporiť a byť jej súčasťou,“ doplnil Jindřich Krejčí, riaditeľ projektu ProfiAuto na Slovensku a v Česku.

Zaujímavá trať je rozdelená na dve etapy. Prvá etapa štartuje o 10. hodine v Kremnických Baniach a končí v Turčianskych Tepliciach. Počas poludňajšej prestávky tam budú všetky autá vystavené na pešej zóne. Poobedná etapa začína o 14. hodine a po veľkom okruhu cez Budiš, Kláštor pod Znievom alebo Moškovec končí opäť v Turčianskych Tepliciach, kde je pre účastníkov i návštevníkov prichystaný zábavný a hudobný program až do večerných hodín.


  • veterány,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ