Mercedes-Benz a The North Face: Rozprávková cesta

Chlapský pohľad na svet sa vraj rozdeľuje na „horňákov“ a „dolňákov“. Podobne aj motoristický – „dolňáci“ ťahajú autá k zemi a majú radi rýchlu jazdu (zväčša), „horňáci“ zase „naťahujú“ pružiny a obľubujú jazdu v teréne (zväčša). Automobilka Mercedes-Benz má v modelovom portfóliu autá pre oba chlapské svety. Pre „horňákov“ však jeden výnimočný, ba až ikonický – model G (áno ten, čo si nedávno kúpila do „nákupného terénu podzemných garáží“ aj naša šťúpla tenistka). Ak sa vie ako naň a je aj na to správne prostredie, môže z toho vzniknúť jedine veľa zážitkov a aj dobrých záberov.

Mercedes-Benz sa preto spojil so známym výrobcom outdoorového oblečenia The North Face a troma pánmi z German Roamers, a spolu dvoma „Géčkami“ vyrazili z Whitehorse v Kanade do Anchorage na Aljaške. Počas výjazdu prešli traja fotografi (Johannes Höhn, Lennart Pagel a Hannes Becker) spolu s profesionálnym filmárom Mathiasom von Gostomskim viac ako 3 000 kilometrov. Cesta začala na území Kanady v Yukone, pokračovala pozdĺž aljašskej diaľnici smerom na Anchorage. Nevynechali rôzne turistické chodníčky, jazdu na kajakoch a na veľké pamiatky, ako sú ľadovce alebo ľadová jaskyňa, sa pozerali pekne zo vzduchu. Ich spoločníkom a sprievodcom bol Hansjörg Auer, extrémny horolezec a člen profesionálneho tímu The North Face

Ako sa u nás hovorí, doslova „slina na brade“! Fotky sú neskutočné a cítiť z nich atmosféru divočiny ale aj zážitkov (však si pozri galériu). Nakoniec, ako inak, Mercedes-Benz triedy G sa osvedčil ako robustný a vždy spoľahlivý spoločník. Tak to v podstate je už od roku 1979.


GALÉRIA - 33 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ