Mercedes-Benz: Vyrazte na výlet

Začať môžeme už samotným balením, koženo-textilná taška Weekender Classic je inšpirovaná poťahmi triedy S z osemdesiatych rokov. Má extra vrecko na drobnosti a môžete si ju prehodiť cez plece. Na dlhšie cesty je tu Upright 55 X’Blade, ktorý pre Mercedes dodáva Samosonite. Kufrík má veľkosť palubnej batožiny a k 44 litrom objemu dodáva Mercedes aj vrecká na oblečenie, topánky a špinavé prádlo. Na pohyb nechýbajú kolieska, kufrík váži sympatických 2,5 kg.

Dôležitou výbavou na cesty je záložný zdroj elektriny pre telefón či tablet. Powerbank od CG Mobile sa dodáva s kapacitou 5 000 alebo 10 000 mAh, jej stav indikujú štyri LED. CG Mobile dodáva pre Mercedes aj elegantné kryty na mobilné telefóny. Pasažierov vzadu určite poteší držiak na tablet optimalizovaný pre populárne modely od Apple a Samsungu. Umožňuje otočenie tabletu na výšku alebo na šírku. Držiak sa zapája do základne pripevnenej o hlavovú opierku predného sedadla. V ponuke je ďalej tiež držiak na minikameru (napr. GoPro) či skladací stolček.

Na rodinné výlety má Mercedes v ponuke tiež autosedačku, model KIDFIX Child Seat je určený pre skupiny II a III (15 – 36 kg) a dá sa ukotviť na bodoch ISOFIX alebo klasicky bezpečnostným pásom. Sedačka sa vyznačuje zvýšenými bočnicami na ochranu pri bočnom náraze, elegantný poťah sa dá odopnúť a oprať, prípadne vymeniť za iný. Ideálnym doplnkom je deka, ktorá sa dá poskladať do vankúšika v tvarej medvedej hlavy.

Na pláži budete za hviezdu s originálnou osuškou, skladacou stoličkou s nosnosťou do 160 kg či praktickou cestovnou chladničkou. Komu sa nechce vylihovať, môže sadnúť na bicykel, ktorý si zložil z originálneho nosiča upevneného na ťažnom zariadení. Ten zvládne aj e-bajky, celkovo maximálne 60 resp. 54 kg (dva alebo tri bicykle). Dodáva sa aj s puzdrom na uskladnenie.

Väčšinu cyklociest zvládnete na Mercedes-Benz Aventura Trekking Bike s hliníkovým rámom a s 28-palcovými kolesami (15,6 kg). Má tiež kotúčové brzdy, nosič na batožinu, odpruženú vidlicu a 27 prevodov. Do terénu je určený Mercedes-Benz Mountain Bike Raven, ktorý tiež dodáva špecialista Focus. Ponúka sa v štyroch veľkostiach s kolesami s priemerom 27,5 alebo 29 palcov (podľa veľkosti rámu). Ani tu nechýba odpruženie vidlice a kotúčové brzdy, prevodov je 22, na váhe vytlačí 11,4 kg. A pre juniorov je tu Mercedes-Benz Learning Bike ss hliníkovým rámom a s 12-palcovými kolesami. Ružová farba ho predurčuje pre malé princezné, ktoré ocenia odpruženie aj bezpečnostné prvky.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ