Mercedes-Maybach: Vision 6 Cabriolet je vrcholom luxusu bez strechy

Kabriolet síce nemusí byť luxus, ale zas na druhej strane prečo nie. Koncept Vision 6 Cabriolet na prvý pohľad pripomína skôr luxusnú jachtu ako auto. S dĺžkou 5,7 metra a so šírkou 2,1 metra je pritom len pre dvoch.

Tím okolo Gordena Wagenera ho koncipoval v štýle art deco, výsledkom sú puristické plynulé línie športového tela. Tmavomodrá metalíza mu dodáva eleganciu, chrómové prvky vyzdvihujú luxus. Predná maska je mimoriadne výrazná, no najfascinujúcejším prvkom je rozhodne vertikálne orientované tretie brzdové svetlo.

Kolesá majú priemer 24 palcov a sú uchytené centrálnou maticou. Ich odtieň ružového zlata nie je náhodný, mali ho totiž všetky elektrické koncepty od Mercedesu. Ružové zlato sa objavuje aj na bielej streche v podobe prešívania.

Mimoriadne hladký je prechod z exteriéru do interiéru. V ňom doslova žiari biela koža Nappa. Sedadlá plynule prechádzajú do stredového tunela a palubnej dosky resp. do obkladov dverí, všetko je prepojené a pôsobí jednoliato. Mercedes sa pohral s každým detailom a tak tu nájdeme podsvietené gombíky, ktoré prichytávajú kožené čalúnenie k rámu, čo podlahu z dreva a hliníka.

Prístroje v okrúhlych tubusoch kombinujú klasické ručičky s digitálnym podkladom, všetky ostatné displeje sú ukryté pod sklom a dopĺňajú ich dva projekčné displeje. Preskleným stredovým tunelom prechádzajú optické vlákna, ktoré vizualizujú prácu pohonu. Vrcholom je palubný systém, ktorý sa ovláda hlasom. Dokáže však inteligentne pochopiť vaše požiadavky a nemusíte sa mu prispôsobovať vyslovovaním presne špecifikovaných pokynov. Na zdravie a stav posádky dohliada tiež niekoľko špičkových biometrických senzorov.

Kabriolet je poháňaný elektricky. Ultratenký akumulátor v podlahe stačí na viac ako 500 km. A to rozhodne nie slimačím tempom, pretože štyri elektromotory dosahujú kombinovaný výkon 550 kW. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h je tak pod štyri sekundy a maximum je obmedzené na 250 km/h. Koncept podporuje ultrarýchle dobíjanie až do 350 kW, takže za päť minút na nabíjačke mu predĺžite dojazd o 100 km.

Vision 6 Cabriolet je navyše vybavený zaujímavým príslušenstvom. Okrem batožiny na mieru sa pod prednú kapotu zmestili aj dáždniky či kompletná pikniková súprava. Priznajte sa však, kto by tam radšej videl motor V12?

Že ste to už niekde videli? Červené kupé Vision 6 debutovalo v Pebble Beach pred rokom.Že ste to už niekde videli? Červené kupé Vision 6 debutovalo v Pebble Beach pred rokom.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ