Mercedes-Maybach G 650 Landaulet: prvá trieda a nebo nad hlavou

Luxusná divízia Mercedes-Maybach využíva pre svojej superluxusné produkty to najlepšie z ponuky značky Mercedes-Benz. Rodina aktuálnych modelov postavených na triede S a S Cabrio sa rozrastie o Landaulet postavený na platforme triedy G. Menom odkazuje na niekdajšie modely Landaulet: dlhé limuzíny s otvárateľnou strechou nad zadnou časťou.

Aj Mercedes-Maybach G 650 Landaulet má oproti štandardnej triede G predĺžený rázvor o 578 mm, štyria pasažieri tak majú nevídanú voľnosť pohybu. A samozrejme maximálny luxus a komfort v dvoch masážnych samostatných zadných sedadlách prevzatých z triedy S. Medzi nimi je termálny držiak na nápoje, ktorý drinky chladí alebo ohrieva. Strecha sa ovláda elektronicky na stredovej konzole spolu s osvetlením zadnej časti. Od priestoru predných pasažierov sa tí vzadu môžu oddeliť sklenou priečkou a užívať si vlastnú zábavu, na trávenie času tu majú 10-palcové obrazovky multimediálneho systému.

Ako v interiéri, tak aj pri pohone siahli tvorcovia po tom najlepšom, čo mali k dispozícii. Pod kapotou tak nie je nič iné ako Mercedes-AMG V12 biturbo s výkonom 463 kW (630 k) a maximom krútiaceho momentu 1 000 Nm. Z modelov AMG G 63 6x6 a G 500 4x42 má G 650 Landaulet portálové nápravy, s pneumatikami 325/55 R 22 má auto svetlú výšku 450 mm. Aby nebol problém s nastupovaním, súčasťou výbavy sú elektronicky výklopné schodíky. Benefit v teréne je však v spojení s pohonom všetkých kolies a uzávierkami diferenciálov vrátane redukčnej prevodovky nepopierateľný. Dovolím si povedať, že kombinácia luxusu a terénnej prechodnosti tohto modelu nemá medzi sériovými autami konkurenciu. Predaj sa spustí na ženevskom autosalóne v marci, výroba bude limitovaná na 99 kusov.


GALÉRIA - 22 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ