Mercedes-Benz X: Prvý prémiový pick-up

Pick-up, ktorý bude výrobne a vývojovo spadať pod divíziu Mercedes-Benz Vans, bude postavený na základe Nissanu Navara a zabodovať chce predovšetkým v Južnej Amerike, Južnej Afrike, v Austrálii a na Novom Zélande či v Európe. Z Navary však zostanú len úplné základy, pretože podľa šéfa Mercedes-Benz Vans Volkera Mornhinwega sú „šesťvalec s veľkým krútiacim momentom a stály pohon všetkých kolies povinné.“ A Navara ani jedno nemá.

Mercedes chce auto prezentovať ako alternatívu k SUV a nie ako tradičného pracanta, pretože týmto smerom sa vyvýja trh. Prvý náznak triedy X predstavil Mercedes ešte minulý rok na jeseň s obrovskými pneumatikami, ochranou podvozku a navijákom.

S pick-upom do divadla

Druhá verzia, ktorá príde do Ženevy, je štýlová a elegantná. Stojí na 22-palcových kolesách a má špeciálnu sivú metalízu, ktorá má zvýrazniť atletický profil a emocionálnu stránku auta. Najzaujímavejšie je riešenie zadných svetiel v podobe LED pásu okolo výklopného veka, to by som bral aj na sériovom aute.

Prémiový interiér kombinuje kožu nubuk a nappa s nelakovaným dubovým drevom a brúseným i lešteným hliníkom. V duchu ostatných Mercedesov sú spracované okrúhle výduchy či multifunkčný ovládač systému Command a veľký centrálny displej. Nechýbajú online služby a prístup na mercedes.me.

Luxusná technika

Ako už bolo naznačené, top verzia dostane motor V6 a systém 4Matic doplnený o redukciu a dve uzávierky diferenciálov (centrálny a zadný). Zadná náprava bude viacprvková s vinutými pružinami a so špeciálne vyladenými tlmičmi na maximálny komfort na ceste. Ponuka asistenčných systémov nebude zaostávať za inými Mercedesmi.

Trieda X sa začne pre Európu vyrábať vedľa Navary a Renaultu Alaskan v Barcelone koncom roka 2017. Tak Audi, kedy príde Amarok so štyrmi kruhmi? Alebo si BMW zoberie do parády Hilux?


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ