Mercedes-Benz X: Prvotriedny dobrodruh

Nová trieda X, aj keď konštrukčne ide o prerobený Nissan Navara, je predsa len plnohodnotný Mercedes-Benz so všetkým luxusom a charakterom, čo automobilka ponúka. Zatiaľ je síce k dispozícii len dvoma štvorvalcami s výkonmi 120 a 140 kW, ale v priebehu budúceho roku príde aj majestnýtny motor V6. Podobne sa dá vybrať aj pohon len zadných kolies alebo všetkých 4MATIC (aj s redukčnou prevodovkou). A hlavne (pre majiteľa člnu, koňa, skútrov, motocyklov), utiahne 3,5 tony.

               Preto sa ani nečudujem, že sa do „ikska“ pustilo niekoľko špecifických dodávateľov. Napríklad Tischer a VanEssa mobilcamping, ktorý mu dopomohli k „adventúrnym“ schopnostiam. Tischer dodal obytnú nadstavbu (vnútorná šírka 150 cm, výška takmer dva metre) , do ktorej sa zmestila malá kuchynka s plynovým sporákom, troma sedadlami (po ich sklopení sa zmenia na lôžko). Podobne sa dá sklopiť umývadlo a otočiť toaleta, čím zase vznikne sprchovací kút.

               VanEssa mobilcamping vyvinul 250 kg ťažký vyťahovací modul obsahujúci kuchynku, chladničku, drez na riad. Druhý, rovnako veľký modul, slúži ako odkladací priestor. Oba sa ale pekne zmestia na korbu, pričom ich zvrchu chráni kryt z teakového dreva. Ak by mal chuť niekto prespať, dá sa na korbu namontovať stan.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ