Mercedes-Benz X: Aby ostatní zbledli závisťou

Prkotina s normálnym motorom. Je všeobecne známe, že Mercedes-Benz X a Renault Alaskan sú len technickou reinkarnáciou Nissanu Navara. Doteraz mali všetci traja rovnaké zbrane, rovnaké možnosti a šance upútať (ak nerátam cenu). Ale jeden je predsa len viac – Mercedes-Benz je predsa značka s podmanivou hviezdou v znaku (niekedy trčala ako zameriavací kríž 😊).

                Preto po novom už pod prednou kapotou nesídli len „trápny“ štvorvalec, ale aj poriadny vidlicový šesťvalec. Trojliter je známy chlapák s výkonom 190 kW a 550 Nm (stovka za 7,6 sekundy, maximálka 205 km/h). Spolupracuje so sedemstupňovou automatickou prevodovkou a na rozdiel od slabšieho jedinca trvale poháňa kolesá oboch náprav v pomere 40:60. A ako sa na prémiovú značku patrí, na výber je niekoľko jazdných režimov.

               Prvou možnosťou je päť rôznych nastavení motora a prevodovky – od ekologickej jazdy až po športovú a terénnu. Druhou je riešenie pohonu - 4MAT pri dynamickej jazde, 4H pomalá jazda po nespevných komunikáciách, 4L do terénu. Všetko podporuje uzávierka medzinápravového a zadného diferenciálu v spojitosti s redukčnou prevodovkou.

               Nakoniec, X 350 d 4MATIC je dostupný s líniami výbavy Progressive a Power. Hor sa ťahať koňa, loď či pár skútrov... Tomuto sa hovorí poriadny lifestylový život.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ