Mercedes – Benz: V ako veľkolepo vyfešákovaný

Aby si vedel – facelift Mercedesu – Benz triedy V priniesol pozmenený predný nárazník s výrazným otvorom na prívod chladiaceho vzduchu, kosoštvorcovú štruktúru v maske chladiča, pri línii AMG Line novú diamantovú masku chladiča s pochrómovanými kolíkmi, štyri nové farby laku, štyri dizajny diskov z ľahkej zliatiny, ventilačné dýzy so vzhľadom turbín, farbu kože Tartufo, či luxusné zadné sedadlá (na želanie) s funkciou ležadla, masážou chrbta a klimatizovaním. Málo?

O pohon sa stará štvorvalcový dieselový motor OM 654 s objemom 1 951 cm3 vo variantoch V 250 d s výkonom 140 kW a krútiacim momentom 440 Nm, a V 300 d s výkonom 176 kW a 500 Nm (s overboostom ďalších 30 Nm). Silnejší motor sa kombinuje s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Motor bežne roztáča kolesá zadnej nápravy, ako opcia je v ponuke pohon všetkých kolies 4Matic.

V rámci modernizácie sa zväčšila ponuka bezpečnostných a asistenčných systémov. Prvýkrát bude trieda V dostupná s aktívnym asistentom brzdenia, ktorý v závislosti od situácie dokáže zmierniť závažnosť nehôd s vozidlami alebo stojacimi prekážkami či križujúcimi chodcami (v mestskej premávke) v dôsledku nabehnutia, prípadne im dokáže úplne zabrániť. Nový asistent diaľkových svetiel plus umožňuje trvalú prevádzku v režime diaľkových svetiel a do čiastočného režimu stretávacích sa prepne len vtedy, keď to situácia vyžaduje.

Všetky zmeny sa dotknú aj dvoch chuťoviek - Marco Polo a Marco Polo Horizon.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ