Mercedes-Benz Unimog: Technická chobotnica

Stretli sme sa v Brne na okruhu. Až by človek čakal, že pôjde o nejaké preteky s časom. Vo svojej podstate by sa to aj takto dalo poňať. Akurát Unimog k okruhu ani „nepáchol“. Skôr ukázal, čo všetko za relatívne krátky čas dokáže.

               Na úvod – Unimog má dva základne rady. Prvý je tzv. nosič náradia. Absolútne fenomenálne riešenia ponúka. Prídavné náradie môže mať vpredu, pod sebou alebo na korbe. Pokojne, za istých okolností, vie jedno auto urobiť prácu, ktorú by za bežných okolností urobili dve. Od kosačiek na údržbu ciest počas leta až po radlice na odhŕňanie snehu. Pokojne aj umývacie kefy na zvodidlá. Alebo riadenie aj s pedálmi presunúť z ľavej strany na pravú. Stačí len vysloviť požiadavku ...

               Druhý smer je nemej pôsobivý – off road. Vďaka portálovým nápravám, ktoré sa dokážu prekrížiť až do 30° uhla, dokáže v teréne toho naozaj veľa. Samozrejme, možností tu je menej ako pri nosiči náradia, o to viac zaujme schopnosť odniesť mnohé na korbe takmer kdekoľvek. Alebo si Unimog postaviť ako expedičné vozidlo alebo pojazdnú dielňu.

               Špecialitou, ktorá sa tiež často nevidí, je úprava na pojazd po koľajniciach. Má špeciálne pneumatiky a „držiak“ vďaka ktorému sa zmestí na koľajnice.

               Veľmi zaujímavé stretnutie. Často totiž nevidím toľko technických skvostov po hromade.


GALÉRIA - 38 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ