Mercedes-Benz G: Záverečná?!

Neviem, či príde nový model alebo ešte treba trošku rozvíriť hladinu, ale z modelu Mercedes-AMG G 65 Final Edition bude vyrobených pre celý svet len 65 (!) kusov. Podobne exkluzívne je poňaté aj celé auto (výraz off-road v tomto prípade naozaj nie je na mieste).

               Vpredu sedí šesťlitrový vidlicový dvanásť valec s výkonom 463 kW (nejakých 630 k). Trieda G nie je žiadne „fifi pierko“, ale 1 000 Nm vie rozhýbať aj ju. Stovku zvládne za 5,3 sekundy, pričom maximálna rýchlosť je z bezpečnostných dôvodov limitovaná na 230 km/h.

               Exteriér zdobia 21-palcové disky s dizajnom piatich zdvojených lúčov s bronzovými a striebornými brzdovými strmeňmi a bočné ozdobné pruhy AMG Sport. 3týl zvýrazňujú prvky v matnej bronzovej farbe, ako napríklad ochrana proti podbehnutiu, ozdobné prvky na nárazníku, disky a vonkajšie zrkadlá, ako aj kryt náhradného kolesa vo farbe obsidiánová čierna. K tomu maska chladiča s čiernou mriežkou a lemovanie lakované taktiež v matnej bronzovej farbe. Nášľapné prahy a koncovky výfukov sú v matnej čiernej.

Súčasťou interiérovej výbavy je balík designo Exklusiv v čiernej koži designo napa s bočnicami sedadiel so vzhľadom uhlíkových vlákien a svetlohnedými ozdobnými švami. Ozdobné diely z uhlíkových vlákien s bronzovými ozdobnými niťami, vyfrézovaný názov edície na držadle pred spolujazdcom, ako aj podlahové rohože so svetlohnedým koženým lemovaním a čiernym ozdobným švom. Sploštený volant AMG Performance je v čiernej koži napa.

Zrejme to bude asi dosť drahé jazdenie. Avšak, každý špás niečo stojí. Na druhú stranu, ako potenciálna investícia nemusí byť taktiež na zahodenie.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ