Mercedes – Benz G: Ikona stále žije!

Vzhľad Triedy G neprináša žiadne podstatné zmeny. Napriek tomu možno toto výnimočné terénne vozidlo vždy spoznávať nanovo. Trieda G s kompletne modernizovaným interiérom a množstvom noviniek prešla najväčšou technickou aj formálnou premenou vo svojej takmer 40-ročnej histórii – napriek tomu ostáva verná sama sebe. Toľko výňatok z tlačovej správy (😊).

               Dôležité je, že sa (našťastie) nebude meniť charakter Géčka. Teda aspoň dúfam, lebo pri pohľade na interiér mám pocit, že z neho bude (opäť)auto pre rôznych športovcov, pozérov, metrosexuálov, takže terén ani len neuvidí. Škoda. Aj keď je vkusne navrhnutý.

               Opäť trošku z tlačovej správy - tvar svetlometov sa napríklad odráža v bočných ventilačných dýzach. Tvar ikonických smeroviek sa zase objavuje v reproduktoroch. Typickými prvkami Triedy G sú madlo pred spolujazdcom alebo spínače uzávierok diferenciálu, ktoré sa nachádzajú v zornom poli a sú nápadne pochrómované. Obidva prvky boli optimalizované a ponechali si svoj výrazný vzhľad.

               Inak, v základe budú pred vodičom klasické tubusy. Za príplatok ich vymenia dva veľké displeje s uhlopriečkou 12,3 palca. Nebude chýbať multifunkčný volant s dotykovými časťami. I kvalitné materiály a dizajnové balíky - Exklusiv a Exklusiv plus, podobne aj ako špecifické AMG. Pribudli úložné priestory. Pod lakťovou opierkou sa napríklad nachádza osvetlený priečinok na drobné predmety, ako opcia tu je aj bezdrôtová nabíjacia stanica. Pred dotykovým poľom na stredovej konzole sú umiestnené dva vyberateľné držiaky na poháre. V zadných dverách možno uložiť fľašu s objemom jeden liter. V príplatkových prvkoch nechýba aj tradičné špičkové ozvučenie Burmester so 16 reproduktormi a 590-wattovým zosilňovačom.

               Nakoniec - každá Trieda G musí preukázať svoje schopnosti v pohorí Schöckl. Toto heslo bolo na prvom mieste v zozname technických požiadaviek aj pri modernizácii terénnej klasiky. Schöckl je miestny vrch štajerského mesta Graz, ktorý automobilka využíva na náročné a dokonca až neľútostné terénne skúšky. Preto je na päte B stĺpika umiestnená plaketa Schöckl ako pečať o úspešnom vykonaní skúšky.

Nová Trieda G oslávi svoju premiéru v roku 2018 na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroite.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ