Mercedes-Benz E Cabriolet: Leto celoročne

Mercedes zostáva pri veľkých štvormiestnych kabrioletoch verný klasickej plátennej streche. Na výber je v štyroch farbách. Jej viacvrstvová štruktúra poskytuje špičkovú hlukovú a teplotnú izoláciu. Otváranie alebo zatváranie trvá približne 20 sekúnd a je funkčné do 50 km/h. Z kufra si berie 75 litrov, priplatiť sa dá aj elektrické zasúvanie deliacej priečky.

Všetko pre posádku

Priestor pre posádku je štvormiestny so športovo tvarovanými sedadlami. Vpredu je k dispozícii už tradične aj ofukovanie krku Airscarf, vzadu sa dá priplatiť klasické vyhrievanie. Zadné operadlo je sklopné, každá polovica zvlášť. Pohodliu prispieva aj aerodynamický systém Aircap, ktorý predným a zadným výsuvným deflektorom odvádza prúdenie nad cestujúcich. Dobre znie regulácia prietoku kvapaliny v ostrekovačoch integrovaných do stieračov pri otvorenej streche.

Nechýbajú ani moderné komunikačné technológie, systém Comand Online podporuje Apple CarPlay i Android Auto, telefón môže cez NFC a patričnú aplikáciu slúžiť aj ako kľúč od vozidla. V 20 krajinách Európy ponúka Mercedes v rámci programu Mercedes me connect aj concierge služby.

Medzigeneračne je kabriolet väčší vo všetkých smeroch, z čoho profituje nie len posádka. Plusom pre jazdné vlastnosti je širší rozchod oboch náprav (+ 67 mm resp. +68 mm) a aj rázvor (+ 113 mm; 2 873 mm). Oproti sedanu je podvozok znížený o 15 mm, základom sú 17-palcové kolesá. V príplatkovej výbave nechýbajú adaptívne tlmiče aj vzduchové odpruženie.

Motory zatiaľ Mercedes nešpecifikoval, pohľad do cenníka triedy E kupé však veľa napovie. Štandardom bude automatická prevodovka 9G-Tronic a k dispozícii bude aj pohon všetkých kolies.

Špeciálna edícia

Na oslavu 25 rokov kabrioletu triedy E vznikne exkluzívna edícia 25th Anniversary. Bude mať 20-palcové kolesá, v interiéri nelakované drevo a kožu designo v kombinácii béžová/červená, nadštandardnú výbavu a na výber dve farby: striebornú alebo tmavočervenú vždy v kombinácii s bordovou strechou.


GALÉRIA - 30 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ