Mercedes-AMG: Žiadne strúhadlo na ceruzky x 2

To, že Mercedes-AMG A 45 4Matic je pekelne rýchle a hlavne výkonné auto, to je už známa vec. Ale 280 kW nie až tak veľmi, ako 450 resp. 463 kW vynoveného kupé a kabrioletu S 63 4Matic resp. S 65.

Novinkou pre „slabší“ je výmena motora s objemom 5,5 litra za menší a modernejší s objemom 4,0 litra. Vidlicový osemvalec je preplňovaný dvoma twin-scroll turbodúchadlami, takže sa ani nemôžeme čudovať, že „dáva“ až 900 Nm v otáčkovom pásme 2 750 – 4 500 min-1. Vďaka pohonu všetkých kolies (len pre ľavostranné riadenie) a deväťstupňovej prevodovke AMG Speedshift MCT zvládne stovku za 3,5 sekundy. Väčšie S 65 je v tomto smere pomalšie. Má síce silnejší motor 6,0 V12 preplňovaný taktiež dvoma turbodúchadlami dávajúci 1 000 Nm v otáčkovom pásme 2 300 – 4 300 min-1, avšak prevodovka má len sedem stupňov a pohon zabezpečujú kolesá zadnej nápravy. Oba majú elektronicky limitovanú maximálnu rýchlosť 250 km/h, ako opcia sa ale ponúka 300 km/h.

Vynovené S Coupé a Cabriolet má vpredu mohutnú a jasne identifikovateľnú Panamericana masku chladiča. Menší ponúka „Race Start“ aj špeciálny AMG Performance výfuk.

Poriadny bod „G“

               Modelový rad „G“ je jedným z posledných ortodoxných off-roadov na trhu. „Blbé“ na tom je, že ako Mercedes-AMG s ním do terénu pôjde málokto (a slovenská tenistka už vôbec nie 😊). Aj preto je Exclusive Edition pre G 63 a G 65 značne exkluzívna. Zvonku na karosériu pribudli prvky z nehrdzavejúcej ocele (pod predným nárazníkom, na bokoch ...), kryt rezervného kolesa je vo farbe karosérie. Všetko dopĺňajú disky kolies AMG s pneumatikami 295/40 R 21 - G 63 má 5 dvojitých lúčov lakovaných matným čiernym lakom s vysokým leskom, G 65 ich má keramicky leštené. Karoséria je lakovaná matným lakom AMG Monza šedá.

               Interiér Designo Exclusive má dvojfarebné kožené čalúnenie prístrojovej dosky aj športových sedadiel. K dispozícii je šesť atraktívnych farieb, pričom sedadlá môžu byť v jednej alebo v kombinácii dvoch farieb (druhá je čierna). Stred prístrojovej dosky  môže byť AMG karbónový alebo v klavírnom laku.


  • mercedes-amg,

GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ