Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC: Mokrý sen štýlových elegánov (hipsterov)

Nedávno sa počastovania písmenami AMG dočkala základná trieda A, teraz prišiel rad aj na sesterských sedan CLA. Heslovite pridanie AMG do názvu vyzerá takto:

Tri štýly zobrazovania združených ukazovateľov -  Klasický, Šport a Superšport. Mimoriadne výrazný je superšportový režim s centrálnym, okrúhlym otáčkomerom a so stĺpcovými doplnkovými informáciami, ktoré sa nachádzajú naľavo a napravo od otáčkomera. Cez ponuku AMG môže vodič vyvolať rôzne špeciálne indikácie ako Warm-up, Set-up, G-Force a údaje motora.

Dotykový multimediálny displej a nová stredová konzola - aj dotykový multimediálny displej zdôrazňuje dynamický charakter individuálnymi indikátormi AMG ako vizualizácia jazdných programov, AMG Track Pace a telemetrické údaje.

Nová generácia volantov AMG s voliteľnými tlačidlami na volante - dokonalé prepojenie medzi vodičom a vozidlom zabezpečuje nová generácia volantov AMG. Dole sploštený veniec volantu s perforovanou kožou v oblasti uchopenia a červenými kontrastnými švami. Novinkou sú integrované tlačidlá dotykového ovládania. Na želanie môže byť volant vybavený tlačidlami AMG. Obsahujú  okrúhly otočný ovládač s integrovaným displejom pod pravým ramenom volantu a z dve vertikálne usporiadané tlačidlá s farebnými displejmi pod ľavým ramenom volantu. Otočným ovládačom možno priamo zvoliť jazdné programy AMG, tlačidlami s displejmi s voľne naprogramovateľnou funkciou možno pohotovo priamo na volante ovládať ďalšie funkcie AMG.

Nový štvorvalcový preplňovaný  dvojliter má výkon 225 kW a maximálny krútiaci moment 400 Nm dosahovaný (našťastie) až pri otáčkach 3 000 min-1.  Preplňovanie zabezpečuje twin-scroll turbodúchadlo. Pomáha mu (aj efektivite) variabilné časovanie ventilov CAMTRONIC. Kolesá oboch náprav poháňa cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT DCT.  

Päť jazdných programov - AMG DYNAMIC SELECT Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny umožňuje veľké rozpätie charakteristiky vozidla od komfortnej až po dynamickú. Pritom sa prispôsobujú relevantné parametre ako odozva motora a prevodovky. V režime Šport+ prevodovka podraďuje aj s medziplynmi.

V rámci jazdných programov AMG DYNAMIC SELECT je nová CLA 35 4MATIC vybavená programom Dynamika AMG, čiže pribrzďovaním vnútorného kolesa pri prejazde zákrutou.

Tri režimy adaptívneho podvozku – výbava na želanie.

Riadenie má variabilný prevodový pomer, posilňovač je elektromechanický.

Výfuková sústava AMG s klapkou.

AMG TRACK PACE - virtuálny pretekársky pomocník je súčasťou systému infotainmentu MBUX a počas jazdy na pretekárskej trati ustavične zaznamenáva viac ako 80 špecifických údajov (napr. rýchlosť, zrýchlenie). To všetko dopĺňa zobrazenie časov na kolá a úseky, ako aj rozdiel v porovnaní s referenčným časom (ak je k dispozícii). Po absolvovaní rýchlych kôl si vodič môže na základe údajov analyzovať a prípadne zlepšiť jazdné schopnosti. Okrem toho je možné merať a ukladať hodnoty zrýchlenia a spomalenia (napr. 0 – 100 km/h, ¼ míle, 100 – 0 km/h). Systém AMG TRACK PACE vďaka algoritmu, ktorý presne určuje polohu vozidla, dokáže dokonca rozpoznať, či vodič opustil trať alebo si ju skrátil. Okrem údajov GPS sa na to používajú snímače vo vozidle (zrýchlenie, gyroskop, uhol natočenia kolies, otáčky kolies). Údaje sa zobrazujú na multimediálnom displeji, združenom prístroji a projekčnom displeji (na želanie). Známe pretekárske trate, napríklad Nürburgring alebo Spa-Francorchamps, sú už uložené. Okrem toho je k dispozícii aj možnosť zaznamenávania vlastných tratí. Zobrazenie mapy je možné prepínať z dvojrozmerného na trojrozmerné zobrazenie a aktualizovať online.

 

 


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ