ME ťahačov: Slovakia Ring prežil

Kiss s Mercedesom v prvej jazde v sobotu triumfoval po štarte z pole position absolútne suverénne. Po ôsmich kolách mal v cieli päťsekundový náskok pred Adamom Lackom (Freightliner/Buggyra), tretí prišiel Jochen Hahn (Iveco). Do druhej jazdy štartovalo top 8 pilotov z kvalifikácie v obrátenom poradí. Najlepšie sa na štarte zorientoval veterán Antonio Albacete (MAN), ktorý počas osemkolových pretekov zo všetkých síl držal za sebou Steffi Halm (MAN), tretí skončil Lacko.

David Vršecký, Freightliner/Buggyra a Steffen Faas, IvecoDavid Vršecký, Freightliner/Buggyra a Steffen Faas, Iveco

Tretia a štvrtá jazda boli na programe v nedeľu, z pole position štartoval Hahn. Vedenie mu však nevydržalo ani do prvej zákruty, pre druhé víťazstvo počas víkendu si totiž išiel Kiss. Hahna zdolal ešte aj Albacete, Lacko sa tento raz na stupne víťazov nezmestil. V poslednej jazde, ktorá sa opäť štartovala s obráteným poradím top 8, zvládla štart najlepšie Steffi Halm, ktorá v prvej zákrute predbehla Gerharda Körbera (Iveco) a s prehľadom zvíťazila pred Hahnom a Kissom, Lacko skončil opäť štvrtý.

Steffi Halm, MANSteffi Halm, MAN

Maďarský pilot si tak zo Slovakia Ringu odniesol najviac bodov, až 51. Lacko a Hahn si pripísali po 40, Halmová a Albacete po 37. Piaty víkend ETRC z deviatich sa bude konať na Hungaroringu na konci augusta. Lacko má v celkovom poradí náskok 43 bodov pred Kissom (139), tretí Hahn stráca ďalšie štyri body (135) a Halmová je v tesnom závese so 133 bodmi.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ