McLaren: Virtuálne superauto na PS4

Od VW Golf po Bugatti, galéria virtuálnych superáut pre legendárny titul Gran Turismo je naozaj fascinujúca. Koncept od McLarenu je najnovším príspevkom, ktorý podobne ako väčšina ďalších nemá žiadne prepojenie s realitou. Ale McLaren nevylučuje, že takto by mohol vyzerať nejaký jeho top model povedzme o 15 rokov.

Vodič tu leží na bruchu v akejsi kapsuli uprostred. S hlavou nad prednou nápravou je pohľad na cestu bližší viac motocyklom než autám. Vo virtuálnom svete je to viac menej jedno, ale aj tak sa McLaren chváli šasi a karosériou z uhlíkových vlákien, takže jeho superauto neváži ani jednu tonu.

Jeho dominantným prvkom je aktivńa aerodynamika, avšak nie v zmysle pohyblivých krídel. Na viacerých miestach karosérie sú nenápadné otvory a klapky, ktoré sa otvárajú podľa momentálnej potreby. Ďalším zaujímavým riešením sú vnútorné brzdy, teda nie priamo pri kolese, ale na opačnom konci zavesenia pri šasi. Pohon je tvorený motorom V8 s dvoma turbodúchadlami a dvoma elektromotormi na prednej náprave. Celkové parametre sú 845 kW a 1 275 Nm.

Nový titul Gran Turismo Sport bude v distribúcii od 17. Októbra. McLaren do hry licencoval ešte modely 650S a 650S GT3. Na výber je však takmer 150 ďalších vozidiel. Zajazdiť si môžete na 28 okruhoch v 17 lokalitách vrátane Nürburgringu či Brands Hatch. To všetko v špičkovej grafike s podporou 4K, 60FPS, HDR a Wide Color. Vďaka tomu je mimoriadne realistická aj simulácia tmy či dažďa. Hra podporuje tiež virtuálnu realitu, samozrejmosťou sú tiež online preteky, na ktoré už dozerá aj FIA.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ