McLaren: S menom legendy legiend

Myslím si, že ak Ayrton Senna žil, určite by veľmi rád svoje priezvisko prepožičal novému McLarenu. Charakteristiku má naj – najultimatívnejší, po ďalšej legende McLAren F1 najľahší model, ktorého sa vyrobí len 500 kusov.

               Vďaka masívnemu použitiu karbónu váži len 1 198 kg. Karoséria nie je výkvet estetiky, ale funkčnosti. Všetko je podriadené jazdným vlastnostiam a prítlaku za každých okolností. Korunku je dáva neprehliadnuteľné zadné krídlo vo výške 1 219 mm nad cestou. Je ovládané hydraulicky a taktiež slúži aj ako aerodynamická brzda.

               Štvorliter V8 so suchou kľukovou skriňou (tradične spojený so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou) je dopovaný dvoma twin-scroll turbodúchadlami. Produkuje 588 kW a 800 Nm, pričom sa všetka energia posúva na kolesá zadnej nápravy. Nie je však len drvič vnútorností, ale aj symfónia najvyššej kvality. Od nasávania cez „šnorchel“ na streche, až po ladenie výfuku.  

               K dispozícii sú tri jazdné režimy – Comfort, Sport a Track, ktorý mení charakter podvozka aj reakcií motora (aj keď výrobca hovorí, že vo všetkých režimoch je reakcia motora blesková so silným tlačením do sedadla).

               Akurát má jeden háčik – aj keď mne je ukradnutý. Stojí  750 000 £ a všetky sú už rezervované.

 

 


GALÉRIA - 27 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ