Mazda: Oficiálne múzeum v Nemecku

Väčšina automobiliek má svoje múzeum v hlavnom sídle. To platí aj pre Mazdu, ktorá sídli v japonskej Hirošime. Nové múzeum v Nemecku je teda už druhým na svete.Projekt vznikol z iniciatívy predajcu Auto Frey a dostal podporu od nemeckého importéra Mazdy. Prináša zaujímavý pohľad na takmer 100 rokov existencie značky, ktorá neraz išla proti konvenciám automobilového sveta. Stelesňuje ho 45 automobilov. Tie tvoria prierez modelov ponúkaných v Európe i v ostatných častiach sveta. Nechýbajú medzi nimi viaceré rarity, ktoré poskytla zo svojej súkromnej zbierky rodina Frey.

Mazda múzeum - autofans.sk

Z najzaujímavejších áut vyberám tie s Wankelovým motorom Mazda Cosmo Sport (1967), Mazda Luce RX87 (1969) či Mazda RX-7 (1992). Nechýba ani prvý veľkosériový model Mazdy – R360 z roku 1960, alebo prvý model oficiálne dovážaný do Nemecka od roku 1973 Mazda 616. A je tu tiež zaujímavé športové miniauto Mazda AZ-1 z roku 1992. Maličké kupé s motorom v strede vzniklo v spolupráci so Suzuki. Freyovci však avizujú, že výstava nebude stála a exponáty sa budú časom obmieňať, spolu má totiž ich zbiera až 120 áut.

Mazda múzeum - autofans.sk

Nemenej zaujímavá je aj budova, v ktorej sa múzeum nachádza. Ide o rekonštruované depo električiek z roku 1897. Okrem výstavy áut je tu aj priestor na rôzne akcie, reštaurácia a obchodík so suvenírmi. Múzeum je otvorené každý deň okrem pondelkov a niektorých sviatkov, vstupné pre dospelého je 5 €. Viac informácii nájdete priamo na stránke múzea.

Mazda múzeum - autofans.sk


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ