Mazda: Obnova kompletná

Kompaktné SUV, ktoré sa vo svetovej premiére predstavilo na jeseň v USA, je najlepšie predávaným modelom Mazdy v Európe. Jeho druhá generácia prichádza s nižšou a dlhšou karosériou, takže pôsobí dynamickejšie. Zvlášť to platí o prémiovom červenom lakovaní Soul Red Crystal.

Novinka bola navrhnutá podľa filozofie Jinba-Ittai, ktorú použila Mazda už pri MX-5. Už teraz sa teším na nový minimalistický interiér, pohodlnejšie sedadlá, lepšie odhlučnenie aj komfortnejšie odpruženie. Vodiča tiež potešia kvalitnejšie displeje, ten plnofarebný projekčný sa konečne bude premietať priamo na čelné sklo.

Ponuka motorov Skyactiv sa oproti odchádzajúcemu modelu výraznejšie nezmení: dva benzínové štvorvalce s objemom 2,0 a 2,5 litra alebo 2,2-litrový turbodiesel. Kombinovať sa budú so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou a s pohonom predných alebo všetkých kolies.

Popri európskej premiére CX-5 sa na stánku Mazdy v Ženeve predstavia tiež modernizované malé modely 2 a CX-3. V rámci technických noviniek dostanú adaptívne LED svetlomety s asistentom diaľkových svetiel, komplexný systém G Vectoring Control či modernejšie zobrazovacie jednotky vrátane plnofarebného projekčného displeja. Zlepší sa tiež odhlučnenie a komfort pruženia. Vizuálne zmeny zostanú decentné, Mazda v rámci interiéru avizuje predovšetkým nový volant. Inak je však na obrázky skúpa, preto viac uvidíme až v Ženeve.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ