Maťo Homola je už v počítačovom simulátore

Jeden z najlepších počítačových simulátorov automobilových pretekov, na ktorom trénujú aj pretekári svetového pohára, je RaceRoom Racing Experience. Práve preň vydali vývojári DLC balík, v ktorom sa nachádzajú aj pretekárske špeciály seriálu FIA WTCR. Takže sa dá vyskúšať aj pretekársky špeciál Peugeot 308 TCR, na akom jazdí Maťo Homola v belgickom tíme DG Sport Competition.  Spracovanie vozidla je nesmierne detailné, vrátane všetkých nálepiek a model je tak vernou kópiou skutočného auta.

Keďže je Maťo veľkým nadšencom virtuálnych pretekov a pretekových simulátorov, vývojári ho ako jediného jazdca FIA WTCR oslovili, aby im pomohol s prípravou modelov áut WTCR (vrátane vlastného Peugeotu 308 TCR), a pre server Živé.sk povedal: „Pre ešte lepšie priblíženie reality som im povedal, ako presne by sa malo auto správať v jednotlivých fázach zákruty a ako sa správa pri danom uhle natočenia volantu. Reálne má totiž nastavené limity -  kedy ešte poslúcha a kedy sa jednoducho utrhne.“

Pretekanie na simulátore nie je jedinou náplňou počas leta. Začiatkom augusta sa vydal za veľkú mláku do Spojených štátov amerických, ktoré sa rozhodol precestovať spoločne s bratom Ondrejom. Ako správny pretekár nevynechal na ceste legendárny okruh Laguna Seca, na ktorom zažil atmosféru pretekov nádherných historických vozidiel, ako McLaren, Porsche, Formula Lola, Ferrari, staré Mustangy a mnohé ďalšie. Po parádnom zážitku však prišiel ešte lepší.

Zažil ho na na ďalšom americkom okruhu - COTA (Circuit Of The Americas) v texaskom Austine. „Dostal som od Audi Sport a okruhu COTA fantastický darček – mohol som si zajazdiť 10 kôl za volantom Audi R8 V10. Úžasná kombinácia, ktorú som si náramne užil,” neskrýval po jazde nadšenie Maťo. „Okruh je veľmi rýchly, na naše autá (WTCR) možno až moc, no o to lepšie by sme si zapredbiehali. Páčilo sa mi tu a v kalendári svetového pohára by som ho určite privítal.“

Putovanie Spojenými štátmi zaviedlo Homolovcov aj na ďalšie krásne miesta, ako napríklad Death Valley, Las Vegas, Miami Beach, či Yosemitský národný park. Viac informácií vo video blogoch Maťa Homolu na facebooku a jeho YouTube kanáli.

"Cesta po Amerike bola neskutočná, strávili sme s Ondrejom parádnych 18 dní. Teraz sa už pomaly začnem pripravovať na preteky v Číne,” priblížil slovenský pretekár. Koncom septembra, 29. - 30. 9. to bude víkend na okruhu Ningbo International Speedpark a týždeň na to (5. - 7. 10.) sa celý cirkus presúva do Wuhanu. „Všetkých čo najsrdečnejšie pozývam do Číny a ak to nevyjde, tak si zatiaľ poriadne zatrénujte na RaceRoome, možno ma stretnete na slovenskom serveri Onlineracing.eu!” :), dodal Maťo.

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4.   | Maroko, Circuit Mouley El Hassan

29. 4.   | Maďarsko, Hungaroring

12. 5.   | Nemecko, Nürburgring Nordschleife

21. 5.   | Holandsko, Circuit Zandvoort

24. 6.   | Portugalsko, Vila Real

14. 7.   | Slovensko, SLOVAKIA RING,

30. 9.   | Čína, Ningbo International Circuit

07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit

28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit

18. 11. | Macau, Guia Circuit


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ