Matej Homola: Preteky TCR Europe sa na Hockenheimringu zmenili na destruction derby

Nášmu automobilovému pretekárovi, Matejovi Homolovi, sa nepodarili dokončiť ani jedny z dvoch víkendových pretekov seriálu TCR Europe, ktoré sa jazdili na nemeckom okruhu Hockenheimring.

Matejovi žiaľ nevyšla kvalifikácia a 10. miesto, mu ušlo len o 3 stotiny. Všetko mohlo byť inak, nakoľko by do druhých pretekov štartoval z 1. pozície. Na „čo by bolo keby“ sa však preteky nejazdia, preto štartoval do oboch pretekov z 11. miesta.

Prvé preto znamenali štart zo šiesteho radu, z jedenástej pozície. Po výbornom odštartovaní však nasledovali preteky plné kontaktov, Matej vďaka nim stratil niekoľko pozícií a dokonca ho vytlačili až mimo trať. „Dostal som pár dobrých rán, navyše som mal menší problém s brzdami. Musel som tlačiť doslova do podlahy, vďaka čomu sa mi zošmykla noha z pedála a ja som šiel von z trate. Neskôr som trafil niečo na trati a úplne mi roztrhlo pneumatiku,“ dodal po pretekoch.

Do druhých pretekov šiel Matej s cieľom čo najlepšie odštartovať a vyhnúť sa kontaktom. Po výbornom štarte sa dostal na 10. miesto, čo bola dobrá východisková pozícia do ďalšej časti pretekov. Žiaľ, hneď tesne pred polovicou prvého kola, destruction derby zo soboty pokračovalo. Dušan Borković to doslova napálil do najpomalšej zákruty okruhu tesne popri Maťovi, ktorý sa mu musel uhnúť, aby nedostal silný náraz na dvere. Ako opora Borkovićovi poslúžil Paulsen, s ktorým hneď na výjazde zvádzal tvrdé súboje, na čo doplatil Matej, ktorému nabúrali do prednej časti a došlo k poškodeniu medzichladiča, čo malo za následok okamžitú stratu výkonu. Ešte v prvom kole musel s nezvratne poškodeným autom zamieriť do boxov a preteky pre neho skončili. V porovnaní s úspešným víkendom v Maďarsku, tak Maťo z tohto víkendu odchádza domov bez bodov.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ