Matej Homola: Dojazdil tretí, no nakoniec skončil druhý

Po výbornom umiestnení v prvých pretekoch víkendu (dojazdil na 7. mieste), prišlo výborné umiestnenie „na bedni“ – fantastické tretie miesto, takže bol počas celého víkendu najlepšie umiestneným jazdcom v automobile Hyundai i30 N TCR.

Avšak, po prehodnotení viacerých incidentov, ku ktorým došlo počas pretekov, bol francúzsky  pretekár Clairet penalizovaný za kontakt s Borkovićom - dostal 30 trestných sekúnd. Vďaka tomu sa Matej posunul na striebornú priečku!

Matej Homola sa na náročnom belgickom okruhu dokázal (aj napriek hmotnostnému hendikepu) od kvalifikácie držať medzi najrýchlejšími. Kvôli BoP a compensation weight bolo jeho auto najťažšie v celom štartovom poli, najvyššie a, zároveň, aj so zníženým výkonom na 97,5 %. To však Mateja nezabrzdilo, dokázal si v kvalifikácii vyjazdiť siedme miesto. Tým pádom do prvých pretekov víkendu štartoval zo 7. miesta, ktoré si svojou rozvážnou jazdou dokázal udržať, hoci s Paulsenom (CUPRA TCR) zvádzal v posledných dvoch kolách ťažké súboje.

Nasledujúce preteky, ktoré štartovali takmer na pravé poludnie, štartoval Maťo zo 4. pozície - poradie prvých 10 jazdcov z kvalifikácie sa do druhých pretekov otáča. Z prvého miesta štartoval Maťov tímový kolega Dušan Borković, ktorý sa dokázal držať vpredu, no pár kôl pred koncom ho kontakt s ďalším pretekárom poslal mimo trať a mimo poradia. Maťo Homola po výbornom štarte jazdil na 3. mieste. Dokonca dokázal pár kôl vzdorovať Brichému (Peugeot 308 TCR), no francúzsky pretekár ho nakoniec predbehol. Neskôr vyšiel na trať safety car, ktorý viedol jazdcov okolo dvoch nehôd, dokonca aj cez boxy, takmer 10 minút.

Po vjazde neutralizačného vozidla do boxov opäť nastali tvrdé súboje, na ktoré doplatil práve Borković a tak sa Maťo posunul na 3. miesto. Toto si dokázal až do cieľa udržať, hoci ešte na konci sa nebezpečne priblížil ďalší tímový kolega, Backman. Niekoľko hodín po pretekoch prišlo k prehodnoteniu viacerých incidentov na trati, z čoho ťažil práve náš pretekár a posunul sa na druhé miesto. Jazdec pred ním dostal 30 s penalizáciu práve za kontakt zo Srbom Borkovićom.

Najbližšie preteky TCR Europe sú na pláne druhý júlový víkend, na rakúskom okruhu Red Bull Ring.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ