Lucid Air: Elektrická limuzína bude lacnejšia ako Tesla S

V najbližšej dobe sa má začať stavba továrne startupu Lucid Motors, plánujúceho spustiť výrobu štvordverovej limuzíny Air koncom roka 2018. Predstavitelia sa preto rozhodli, že vnesú trochu svetla do špekulácií okolo ceny auta. Spolu s nimi prezradili aj technické parametre a výbavy ako motiváciu pre tých, ktorí majú záujem a svoj Lucid Air by si radi zabezpečili už teraz. Záloha za jeden z prvých 225 kusov limitovanej série Launch Edition s top výbavou je 25 000 dolárov.

Launch Edition s finálnou cenou cez 100 000 USD bude mať pohon všetkých kolies pomocou dvoch motorov s výkonom 1 000 koní, s ktorým má potenciál šprintovať na stovku za 2,7 sekundy a dosiahnuť 300 km/h, čo však bude pravdepodobne limitované. Batérie Samsung postačia na dojazd 500 km, vo výbave bude hardvér pre autonómnu jazdu (softvér bude pravdepodobne za príplatok), 21 palcové kolesá a audiosystém s 29 reproduktormi, potláčaním šumu a vylepšenou zvukovou izoláciou kabíny, vďaka čomu má mať Air jeden z najtichších interiérov vôbec.

Po 255 kusovej Launch Edition príde aj na záujemcov citlivých na cenu. Základná verzia bude mať výkon 400 koní posielaný na zadné kolesá a dojazd okolo 380 km, jej cena má byť 60 000 USD, teda asi 56 000 eur. Výbava tu tiež nie je chudobná, obsahuje prístrojovú dosku so štyrmi displejmi (z toho tri sú dotykové), 19 palcové kolesá, audio s 10 reproduktormi, predné sedadlá elektricky nastaviteľné v 12 smeroch, LED multi-šošovkové adaptívne svetlomety a hardvér pre autonómnu jazdu. Finálna cena bude závisieť od zaškrtnutých príplatkov, medzi ktorými má byť vzduchový podvozok, masážne sedadlá, dve zadné samostatné komfortné sedadlá s náklonom až 55 stupňov, alebo luxusnejšie materiály.


GALÉRIA - 40 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ