Lexus: Výroba LC pre Európu spustená

Automobilka Lexus spustila modelu LC so špecifikáciami pre európske trhy. Vozidlá schádzajú z novej špeciálnej montážnej linky v japonskom závode Motomachi, ktorý býval rodiskom superšportu LFA. V priestore na finálnu montáž sa úplne zmenilo usporiadanie, plocha je teraz čisto biela, aby sa konštruktéri mohli čo najlepšie sústrediť na svoju prácu. Na každý pracovný úkon majú jednotliví pracovníci takmer 20 minút, aby pri práci nič neunáhlili.

Novinkou na výrobnej linke je presklená kabína, kde sa pod svetlom výkonných LED podrobne kontroluje celá karoséria vozidla. Priestor na kontrolu tlmičov výfuku je obklopený hrubšími sklenenými panelmi, aby bolo možné odhaliť aj tie najdrobnejšie zvukové odchylky. Tu sa kontroluje aj chod a kvalita funkčných súčastí, ako napríklad dverí.

Montáži modelu LC sa venuje tím špeciálne vybraných a vyškolených majstrov výroby Takumi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s výrobou vozidiel Lexus. Lexus LC má s LFA spoločné nielen miesto vzniku, ale aj mnoho technológií, napríklad špeciálnu injektáž RTM (Resin Transfer Moulding) pri výrobe plastových dielov vystužených uhlíkovými vláknami (kompozit CFRP). Úpravou technológie RTM pre sériovú výrobu dokázal Lexus uplatniť kompozit CFRP v ďalších kľúčových častiach LC a tým výrazne prispieť k zníženiu hmotnosti celého vozidla.

Uvedenie Lexusu LC do predaja v Európe je naplánované na august tohto roka. Zákazníci si budú môcť vybrať z dvoch rôznych typov pohonu. LC 500 s benzínovým agregátom V8 používa desaťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá je v kategórii osobných automobilov svetovou novinkou, druhou voľbou je hybridná verzia LC 500h, ktorá má pohonné ústrojenstvo zhodné s LS 500h.


GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ