Lexus NX: Vydarený základ pre...?

Aj som ho manželke na chvíľu požičal, reku nech mi povie svoj pohľad na NXko, no nechce sa jej veľmi písať. Tak som si jej pocity vypočul a spísal...

Akurát

               Jedinou nevýhodou počúvania ženských slov je, že občas sú zamerané viac na emócie ako fakty. A emócie sa veľmi zle opisujú (😊). Nevadí. V konečnom dôsledku sa manželke NXko páčilo. Už aj psychológovia zistili, že ženy majú horší odhad a pri autách preferujú vyšší posed a masívnejšie autá kvôli bezpečnosti. V tomto sa tvorcovia trafili úplne na 100 percent. Ešte aj do priestoru za voličom prevodovky a lakťovou opierkou vtesnali malé kozmetické zrkadielko. Oni to v ďalekom Japonsku tuším predvídali (alebo rovno nasmerovali?). Tak či onak, aj ja som o tom presvedčený.

Lexus NXAha, zrkadielko :-)

               Za mňa len mohli urobiť trošku prehľadnejšiu prístrojovú dosku. Trošku čudesnejší tvar a spleť malých tlačidiel. Zorientovanie sa medzi nimi s podrobným čítaním manuálu je pred prvou jazdou nutnosť. Lebo odpovedať si počas jazdy na otázku „čo sa čím ovláda?“ je dosť hazardné. A žiaľ, miestami aj ovládanie multimediálneho systému cez dotykovú plôšku. Je síce pred ňou podpera na zápästie, ale trafiť sa v poskakujúcom aute na správne menu „tlačidlo“ si vyžaduje dosť pozornosti a sústredenia. Lenže auto sa stále hýbe...

               Ešte že sa dozadu dá vcelku poľahky pripojiť do ISOFIXu detská sedačka a dieťa je v bezpečí. Bezkľúčový prístup podobne ako elektrické otváranie veka batožinového priestoru potešilo.

Ešte pár za mňa

               Hybridný pohon je na bežné jazdenie akurát. Vôbec som nemal pocit, že jazdím s ekologickejším autom. Po meste a aj mimo neho pohoda. Ak často jazdíš podobné vzdialenosti, smelo do neho. Ak by si však chcel viac dynamiky alebo rodinného priestoru, skús radšej Lexus RX. Mne príde NX ako super auto pre jedinca alebo (maximálne) mladú rodinu s jedným dieťaťom. Alebo pre toho, kto si chce užívať napríklad hudbu a nepotrebuje sa extrémne ponáhľať. A k tomu preferuje špičkovú kvalitu spracovania. V tomto smere musím sňať (opäť) pomyslený klobúk z hlavy.

Lexus NXNenápadný, ale dosť úsporný.

               A ešte z jednej veci. Nakoniec som predsa len neodolal a dal som NX-ku trošku po krížoch. Prevodovka je aj napriek možnosti manuálneho radenia žalostná, motor robí čo vládze, ale podvozok! Fantázia. Aj takto sa dá urobiť bezpečnostné opatrenie. Skúšal som ostré prejazdy zákrutami, ale aj šialené manévre s volantom alebo necitlivým oberaním plynu, ale NXko išlo v podstate pokojne. A to je značne vysoké.

               Nehovorím (spolu s manželkou) je Lexus NX auto, po ktorom neskonale túžime, je to však auto, ktoré keď si niekto zadováži, chybu neurobí. Práve naopak. Dostane kus (samozrejme podľa meradla) veľmi dobre urobeného auta s ekologickým, ale nie výbušným pohonom. A hlavne, žena za volantom Lexusu NX vyzerá naozaj skvostne (😉).

Nakoniec ešte pár za manželku

I keď sa to naozaj počas jazdy naozaj nemá robiť, s kozmetickým zrkadielkom som vybavila make up za volantom do 10 minút. Viem... ale som už raz taká...

V Lexuse NX som sa cítila ako ozajstná „panička“. Absolvoval so mnou posledný týždeň v predchádzajúcom zamestnaní, takže si ho budem ešte veľmi dlho pamätať. Z môjho pohľadu bolo ovládanie prístrojovej dosky veľmi intuitívne. Mala som pocit, že je všetko presne na tom mieste ako má byť. Nechcem menovať iné značky, pri ktorých si potrebujete k zvýšeniu hlasitosti rádia naštudovať manuál. Úplne seriózne...

Hybridný motor áno. I keď vo mne vyvoláva menšie obavy. Je totiž tichý, že na začiatku som si myslela, že nemám naštartované. Pozerala som na prístrojovú dosku ako sliepka roka a pokúšala som sa zistiť ako naštartovať. Naštartované už však bolo a elektromotor bol v plnom nasadení začať plynulú a super tichú jazdu. Vždy keď šoférujem viem, že som jednou nohou v base a druhou vo väzení. Pri jazde s hybridným motorom NX sa môj strach znásobil. Motor je tichý, že by nevyrušil vtáčika na ceste, nie to chodca alebo cyklistu. Inak pecka. Posledný týždeň som jazdila do práce ako úplná panička 😊.


  • hybrid,lexus,nx,

GALÉRIA - 47 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ