Lexus LS: Shiatsu na cestách

Od piatej generácie japonskej prémiovej značky Lexus LS všetci očakávajú, že majiteľovi ponúkne oveľa viac ako predchádzajúca. Luxusné vozidlo musí samozrejme ponúknuť komfort, ktorý posádke dávajú hlave sedadlá. Pre Lexus LS boli naprojektované veľmi starostlivo. Každé je vybavené elektrickým a pneumatickým regulačným mechanizmom, u predných sedadiel možno nastaviť až 28 parametrov. Základné sa nastavujú tlačidlami na boku sedadla – odsúvanie a prisúvanie, sklápanie, zdvíhanie a spúšťanie, naklápanie, ako aj vertikálna a horizontálna poloha podpery spodnej časti chrbtice.

Dotykom na multimediálnom displeji je možné meniť vertikálnu a horizontálnu polohu spodnej podpory chrbta, vertikálne a horizontálne nastavenie opierky hlavy, podporu panvy a bedier, nastavenie opierok lakťov a funkciu „obnoviť“.  Predné sedadlá sa podľa potreby dvíhajú a klesajú, aby uľahčili vystupovanie, bočné opierky sa pritom sklopia.  

Masáž? Vyber si!

Vodič na dlhšej ceste určite ocení funkciu masáže od stehien po ramená. Postarajú sa o ňu bublinky  naplnené vzduchom pod čalúnením. Dostupné sú dva programy komplexnej masáže a tri zamerané na jednotlivé časti tela. Intenzitu masáže, trvá približne 15 minút, možno nastaviť na jednu z piatich úrovní.

Zadné sedadlá majú možnosť nastavenia „len“ 22 parametrov, majú však širší rozsah regulácie opierok a elektricky vysúvané podložky pod nohy. Na ich ovládanie slúži dotyková obrazovka v stredovej lakťovej opierke, ktorou možno ovládať aj klimatizáciu, slnečné clony a osvetlenie.

Displeje s vychytávkami

Nový multimediálny systém je vybavený 12,3-palcovým displejom. Umožňuje priebežne aktualizovať mapy v režime „over-the-air“ a dynamickú navigáciu, pričom zohľadňuje aktuálnu dopravnú situáciu a využíva internetovú databázu POI. Systém tiež umožňuje cestujúcim pripojenie na hotspot wi-fi až pre päť zariadení. Voliteľným vybavením je farebná projekčná obrazovka HUD 600 x 150 mm na čelnom skle.

Ideálna teplota

Systém klimatizácie je vybavený sieťou 16 infračervených snímačov teploty (o desať viac ako predchádzajúci model). Celok je riadený systémom Climate Concierge, ktorý riadi klimatizáciu, vyhrievanie volantu ako aj vyhrievanie a vetranie sedadiel.

Dokonalý zvuk

Štandardný audio systém firmy Pioneer je vybavený 12 reproduktormi - dva 18 cm sú umiestnené v predných dverách, dva 16 cm v zadných dverách a sedem 9 cm širokopásmových a „subwoofer“ umiestnený pod zadným sklom. Alternatívou je Mark Levinson 3D QLI Reference Surround Sound 7.1 s 23 reproduktormi rozmiestnenými na 16 miestach (vrátane dvoch 4 cm v strešnej časti nad sedadlami) a s celkovým výkonom 2 400 wattov.  Po prvýkrát v automobilovom audio systéme bola použitá technológia Quantum Logic Immersion, ktorá digitálne rozdeľuje zvuk na jednotlivé kanály – vokály, nástroje, informácie o zdrojovom umiestnení – ktoré potom zmixuje tak, aby odrážali skutočný zvukový priestor, napríklad rozmiestnenie hudobníkov na scéne alebo v štúdiu. Tento systém využíva aj technológiu Clari-Fi, ktorá je schopná obnoviť zvukové detaily, ktoré zanikli kompresiou zo súborov alebo z internetu.

 

 


  • lexus,ls,

GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ