Lexus LC: …600 koní?

Od chvíle, keď si Lexus pred vyše rokom zaregistroval na európskom patentovom úrade ochrannú známku pre označenie LC F, v médiách sa objavuje čoraz viac informácií o novom superšporte. Od  špekulácií až po únik neformálnych informácií z útrob japonskej firmy. Mimoriadne veľký záujem novinárov vzbudzuje otázka pohonnej jednotky, pretože v prípade všetkých doterajších modeloch z rodiny F - čiže IS F, RC F i GS F – bol použitý vidlicový osemvalec s objemom 5 litrov a s výkonom 351 kW. Týmto motorom má ale osadený Lexus LC 500, preto niet pochýb, že športový LC F potrebuje niečo výkonnejšie.

Podľa Car & Driver má Lexus LC F poháňať štvorlitrový motor V8 twin turbo s výkonom viac ako 441 kW koní (a 700 Nm), spriahnutý s 10-stupňovou automatickou prevodovkou. Pohon zadných kolies bude prenášaný pomocou zmodernizovaného aktívneho diferenciálu a dynamiku vozidla bude koordinovať zdokonalený systém ovládania podvozku VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management). K nižšej hmotnosti vozidla prispejú diely vyrobené  z kompozitných materiálov vystužených uhlíkovými vláknami.

Nový motor by mal byť poskladaný z dvoch blokov pochádzajúcich z 2-litrových, preplňovaných štvorvalcov 8AR-FTS, využívaných napríklad v modeloch  IS 300, NX 300, RC 300.


  • lc,lexus,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ