Legendy: Boli sme na prestížnej motoristickej slávnosti

Po tradičných peripetiách s parkovaním kvôli obrovskému návalu návštevníkov a obsadených miestach v širokom okolí prichádzame do areálu Psychiatrickej nemocnice v pražskej časti Bohnice. Témou štvrtého ročníka je taliansky dizajn, niet preto divu, že lúka pri hlavnom vstupe je venovaná práve značkám z Talianska. Samostatné pódium okupuje hviezda udalosti Pagani Huayra. Neďaleko je vystavených nemálo exponátov Ferrari, od historických po aktuálne. Nechýbajú ani ostatné talianske značky, Lamborghini dotiahlo dokonca svoj najstarší a najnovší superšport, vedľa seba tak stoja Centenario a Miura.

Športová divízia Mercedes-AMG prišla na Legendy oslavovať okrúhlych 50 rokov svojej existencie. Na pripomenutie svojich začiatkov značka vystavuje takzvanú „Červenú sviňu“, teda Mercedes 300 SEL 6.8 AMG, ktorý je aj dnes monštrom a vo svojej ére bol totálnym exotom. Skončil však druhý na 24-hodinových pretekoch v Spa a začal tak úspešnú históriu značky. Medzi vystavenými exemplármi nesmie chýbať dnešná špička produkcie reprezentovaná modelom GT R. Súčet výkonu vystavených AMG dosahoval takmer 5 900 koní.

Nemecké automobily mali celkovo silné zastúpenie, na priestranstvách areálu nemocnice parkovalo množstvo automobilov značky Mercedes-Benz, Porsche, BMW, historické Wartburgy, Trabanty aj chrobáky od VW.

Automobily na akciu doviezli okrem nadšencov a rôznych klubov aj samotné automobilky, zastúpené buď importérmi, alebo predajcami. Nemalú časť areálu obsadila americká produkcia, Ford tu po prvý raz v Česku predviedol novú Fiestu, stojacu na jednom mieste spolu so všetkými predchádzajúcimi generáciami. V okolí sa usadili kluby a ich muscle cars, pick-upy a iné stroje s veľkými motormi navodzujúcimi atmosféru ako v Amerike.

Britský priemysel sa rovnako podpísal pod atmosféru na legendách, ktorej dodali značky ako Rolls-Royce, Jaguar či Bentley urodzený nádych, anglického športového ducha reprezentovalo niekoľko modelov Lotus. Silné zastúpenie mal Land Rover, legendárne off-roady zaplnili ohromný priestor, na ktorom expozícia plynule prešla do všeobecnej off-road témy, do ktorej prehovoril aj Jeep.

Legendy sú jedinečné v tom, že na rozdiel od salónov tu autá po celý čas nestoja, ale sa vyberú aj na cesty areálu predviesť sa návštevníkom akcie. A nielen výletným tempom, niektoré stroje sa vydali aj na pretekársku trať v štýle rýchlostnej skúšky na rely, ktorá bola takisto súčasťou areálu a autá sa po nej preháňali na plný plyn. Svoju rýchlosť tu predviedli ako pretekárske autá, tak aj produkčné vozidlá, veterány a špeciály z Dakaru. Jednoducho vynikajúca akcia v skvelom areáli, s bohatým programom, množstvom automobilov takmer všetkých možných značiek od starých po nové. Už teraz sa teším na budúci ročník, ktorý si určite nenechám ujsť.


GALÉRIA - 103 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ