Legendy 2018: Automobilová slávnosť opäť na jednotku

Výnimočné automobily z histórie aj súčasnosti sa stretli už 5. krát na ojedinelej automobilovej slávnosti LEGENDY v Prahe. Hlavnou témou tohtoročnej automobilovej slávnosti LEGENDY bola oslava 100 rokov Československej republiky. Vďaka majiteľom zaujímavých zbierok bolo vidno okrem iného legendárne historické nákladné automobily Tatra, ktoré vyšli v uplynulom storočí z výrobného závodu tejto značky v Kopřivnici. Pamätníci si mohli na slávnosti tiež zaspomínať na doby, kedy československé cesty zdobili autobusy značky Škoda 706 RTO či Karosa.

Medzi historickými vozidlami značky ŠKODA nechýbali modely 1000 MBX alebo populárny kabriolet Felicia, ktorý vlani oslávil okrúhle 60. narodeniny. Návštevníci sa mohli zoznámiť s významnými domácimi automobilovými značkami, akými boli Laurin & Klement, Praga, Wikov, Tatra a Škoda.

Každoročne vyhlasuje odborná porota dvadsať najzaujímavejších exponátov. Tým ešte pred samotným začiatkom akcie udeľuje titul Hviezda slávnosti. Ocenené exponáty sú potom špeciálne označené s cieľom informovať návštevníkov slávnosti a upozorniť ich tak na ich výnimočnosť a význam pre automobilový svet.

Vyberať medzi tisíckou exponátov automobilovej slávnosti LEGENDY iba dvadsiatku najzaujímavejších, ktoré následne získajú titul Hviezda slávnosti, je ťažká úloha. Nakoniec si ale každý návštevník slávnosti nájde tú svoju hviezdu. Galéria pod článkom snáď každého presvedčí, že návšteva tohto podujatia sa vyplatí.


GALÉRIA - 37 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ