Le Mans: Konôpka nastúpi s prototypom

Tento rok sa na štart v Le Mans postaví 60 vozidiel, najpočetnejšie je zastúpená kategória LMP2. V nej je s číslom 49 prihlásený aj tím ARC Bratislava s jazdcom Mirom Konôpkom. Tímy musia na prihláške uviesť len jedného z troch členov posádky, ostatné mená sa tak zrejme dozvieme až tesne pred pretekmi. Konôpka mal podľa zverejnenej štartovej listiny nastúpiť s prototypom Oreca 07, ktorý poháňa jednotný osemvalec Gibson GK428. Neskôr však oznámil kúpu Ligieru JS217.

Tím Mira Konôpku je známy predovšetkým z kategórie GT, v ktorej nasadzoval Porsche, Saleen či Chrysler Viper, a aktuálne vlastní Lamborghini Gallardo GT3. S tým v sezóne 2016 štartoval v Blancpain GT Series Endurance Cup. Popri ňom však do tímu pribudli aj prototypy kategórie LMP3. Dve Ginetty nasadil v Asian Le Mans Series celkom úspešne, v celkovom hodnotení tímov dosiahol druhé miesto vo svojej kategórii. Samotný Konôpka skončil v hodnotení jazdcov LMP3 na treťom mieste.

Ako jazdec debutoval Konôpka v Le Mans v roku 2006 s Porsche kategórie GT2 tímu T2M Motorsport, v polovici pretekov však jeho japonskému spolujazdcovi došiel benzín na opačnej strane okruhu. V roku 2010 s tímom Felbermayr-Proton prišiel do cieľa na 24. mieste celkovo a na 8. vo svojej kategórii.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ