Lazareth Mini Moke Amphibie: Letné radosti na druhú

Spoločnosť Lazareth je známa skôr svojimi šialenými strojmi, ktoré vás ľahko dostanú do najbližšieho lazaretu. Ale na nosidlách, pretože najmä ich motorky či štvorkolka s motorom Ferrari sú ako revolver v ruskej rulete. Nemusí sa stať nič, ale môže sa. Nový počin francúzskeho tunera je o to prekvapivejší. Tak ako ostatné jeho produkty, je naozaj cool, ale nesnaží sa majiteľa pripraviť o život. Práve naopak, Mini Moke Amphibie poskytne maximálnu zábavu s minimálnym rizikom úrazu.

Rýchlosť tu totiž nehrá rolu, na prvý pohľad je jasné, že tu ide o úplne niečo iné. Akýsi mix prvého Jeepu a plážovej buginy, ktorý má s dĺžkou 2,3 metra celkom blízko aj ku golfovému vozíku, vyzerá ako hotový generátor radosti. V podstate ide o taký „mini-off-road“, keďže je vozidlo vybavené pohonom všetkých kolies.

Dvojmiestny Moke je poháňaný maličkým vodou chladeným motorom s jedným valcom s objemom iba 400 cm3. Výkon 14,2 kW mu stačí na to, aby dokázalo auto ísť rýchlosťou na fun car úplne postačujúcich 90 km/h. Agregát plní normu Euro 4 a je spojený s CVT prevodovkou, auto má homologizáciu ako na cesty, tak aj na vodu, takže sa s ním dá legálne jazdiť aj plaviť. Áno, plaviť.Amphibie v názve znamená, že je auto obojživelné. Zmena na vodný režim vraj trvá iba chvíľu (vo vode slúži na pohon vrtuľa) a hor sa, môže sa Moke šupnúť aj s dievčatami na palube do vody. Samonosná vodotesná karoséria je z hliníka, čo má hneď dve výhody: nehrdzavie a celé auto má pohotovostnú hmotnosť iba 440 kg.

Po vode dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 7 uzlov, čo je necelých 13 km/h. Na letný výlet jedným z najzaujímavejší áut, aké som v poslednej dobe videl, to absolútne stačí. Palivová nádrž má objem 15 litrov, ak by náhodou benzín došiel na vode, má po ruke každý pasažier jedno veslo na doplávanie k brehu. Ja by som to riešil extra palivom niekde v kanistri, už mi chýba len 42 000 eur.

 


GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ