Land Rover Discovery: Z púšte do tried

Tisíce detí preskúmajú obrovskú jordánsku púšť a dozvedia sa o zachovaní vody vďaka jedinečnej expedícii Land Rover Discovery. Trojčlenný tím, vedený učiteľom zemepisu z katolíckej školy sv. Petra z mesta Solihull, Fearghalom O'Nuallainom vyštartuje na mesačnú cestu, počas ktorej on-line vysielanie bude sledovať minimálne 11 jeho študentov. Predpokladá sa, že ale do sledovania cesty sa zapojí tisícky žiakov Veľkej Británie a Írsku.

               Ako povedal Fearghal: "Discovery je základom nášho úspechu. Bude nás musieť previezť cez obrovské piesočné duny aj skalnatý terén Jordánu, pričom zo sebou musíme voziť všetko, čo na cestu potrebujeme. Discovery bude aj náš „hotel“, laboratórium aj vysielacie štúdio. "

               Okrem učiteľa zemepisu sa expedície zúčastní aj vedecký pracovník Dr. Shane McGuinness a dokumentarista Temujin Doran, ktorý plánuje týždenné online vysielanie začínajúcich geografov na svojej webovej stránke http://www.thewaterdiaries.com/.

               Discovery je vybavené aj markízou (pod ktorou bude vysielacie štúdio), potrebná výbava je umiestnená na strešnom nosiči, prídavné off-road osvetlenie zaručí „deň“ počas nočných jázd. Navýšený je aj objem palivovej nádrže, pribudla nádrž na vodu.

               Tím plánuje študovať, ako beduínske kmene hľadajú a prepravujú vodu v regióne Wadi Rum. Strávia štyri dni s nomádmi a zastavia sa na farme, ktorá využíva staré aj moderné techniky na „výrobu“ jedla aj s expertmi, ktorí sa snažia zachrániť ohrozenú antilopu Arabian Oryx. Navštívia aj legendárne miesto Petra.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ