Lamborghini: Slávne Diablo je na predaj

Samotná skladba Cosmic Girl od Jamiroquai je vecou hudobného vkusu, ale ten videoklip si dám kedykoľvek. Ferrari F355 Berlinetta, Ferrari F40 a Lamborghini Diablo SE30 sa naháňajú po kľukatých cestách v Španielsku, nad takým niečím dokážem ešte aj teraz slintať rovnako ako v roku 1996. Lambo je hlavnou hviezdou, pretože práve v ňom sedí milovník rýchlych áut Jay Kay. F40 požičal na natáčanie Nick Mason z Pink Floyd, ktorý si ho aj sám odšoféroval.

Vrátim sa však k Diablu, ktorého históriu takto rozobral Jay Kay v Top Geare: „Vyrobili tri kusy zo špeciálnej edície Diabla k 30. Výročiu, jedno bola Jota, 600-koňové auto, ktoré nebolo v skutočnosti schválené na cestu, takže ostali už len dve. Moje bolo v garáži a chlapec ho išiel naložiť na transportér, a potom mi prišli povedať, že to auto rozbil na totálku, tam stojí a museli sme mať fialové, pretože to bola správna fialová, kozmická, prosto tak sme to chceli. A tak sme dostali to druhé. A ja som povedal, pozrite, počkajte, kým tam prídem, priletím, nikto sa ho nedotkne, kým neprídem, prosím, nemôžeme si dovoliť ho rozbiť. Tak som vystúpil z lietadla a každý vyzeral naozaj zničene, pozerali do zeme a tak som sa pýtal, prečo sa tvárite tak smutno? A oni mi hovoria, že jeden zo šoférov zrazil kameru z útesu a tak rozbil čelné sklo, takže nemáme čelné sklo, Lamborghini nám môže poslať nové najskôr o nejaké dva dni, takže väčšinu videa sme museli vyrábať bez okna, preto mám stále skrivenú tvár a snažím sa spievať popri šoférovaní na horskej ceste.“

Na predaj je teraz náhradné auto, britský portál Auto Trader ho inzeruje u predajciu Amari za takmer 550 000 libier. Lamborghini vyrobilo 150 kusov Diabla SE30, z toho vraj iba 16 s volantom vpravo. Jay Kay ho vlastnil niekoľko rokov, po ňom sa vystriedali ešte traja majitelia. Je v top stave, má najazdených iba 27 804 km, ktoré sú doložené servisnou históriou.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ