Land Rover Defender: Oficiálna história v jednom zväzku

Presne dnes by Defender oslavoval 69 rokov, keby jeho sériová výroba nebola už len históriou. V roku 1958 debutoval na autosalóne v Amsterdame terénny automobil s hliníkovou konštrukciou ako prvý Land Rover vôbec. Automobilka sa už tento rok začala pripravovať na jeho 70. výročie, v rámci ktorého sa sluší a patrí pripomenúť si celú históriu. Tú dôsledne zrešeršoval tím autorov do viac ako 200 strán publikácie s názvom Icon (Ikona).

Desiatka kapitol pokrýva okrem vývoja Land Roveru a neskôr Defenderu aj najdôležitejšie expedície, dobrodružstvá a humanitárne projekty, ktorých súčasťou boli tieto legendárne terénne automobily. Nechýbajú unikátne archívne fotografie, spomienky priamych účastníkov či rozhovory s ľuďmi, ktorí stvorili toto zaujímavé vozidlo. Svoje miesto tu tak majú myšlienky šéfdizajnéra Gerryho McGoverna či produktového riaditeľa Nicka Rogersa, ktorí aktuálne pracujú na nástupcovi Defendera. Predslov napísal známy moderátor Richard Hammond, v knihe sa ďalej objavia aj dobrodruh Bear Grylls či módny návrhár Ralph Lauren. Títo všetci patria do dlhého zoznamu celebrít s Defenderom či klasickým Land Roverom v garáži.

Publikáciu je možné predobjednať si cez internetový obchod Land Roveru, k dispozícii bude tiež u vybraných predajcov či v centrách Land Rover Experience. Oficiálne vychádza v priebehu júla.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ