Kia Stinger: Babská jazda = babský test.

Stinger som si vyskúšala už druhýkrát. Teraz s 2,2 litrovým dieslom, ktorý síce nemá hromadu koní, ale aj tak išiel ako hodinky. Inak sa to ani nedalo (resp. inú možnosť ani nemal). Stinger ma totiž sprevádzal v rámci team buildingovej akcie do Terchovej.

Pred tým ako som vyrazila vyzdvihnúť kolegyne, napísala som im: „Inak prídem na úplnej šupe v modrej farbe (😊). Volá sa Kia Stinger“. Keďže kolegyniam hovoria autá to, čo mne pred pár rokmi, ani to neriešili. Pracovné tempo už však mali v piatok popoludní na háku a tak si Stinger vygulali. Keď zistili na čom prídem, neverili. Uverili až keď som zaparkovala pre robotou. Stinger v nádhernej modrej farbe so striebornými speťákmi. Úplná pecka! Každý na nás čumel. Ani sa nečudujem. My sme si to samozrejme vychutnávali. Akurát sme si pripadali v športovom outfite neprimerané odeté k tomuto „typu“ vozidla. Predsa len pýta si blond háro, vysoké podpätky a veľké cecky :D

Cesta bola absolútne bezproblémová, v podstate mu nemám absolútne čo vytknúť. Jedinou „nevýhodou“ je, že ak som išla 60 km/hod mala som pocit, že cúvam (😊). To len preto, že poskytuje absolútny komfort. Je rýchle, priestranné, pohodlné, môj ergonomický TOP. Po 300 kilometrovej jazde som vystúpila ako po 30 km. Všetko na prístrojovke som mala po ruke. Nič som nemusela hľadať, dočahovať, skúmať. Skrátka intuitívne navrhnuté pre absolútny zážitok z jazdy.

Čo dodať. Počas víkendu sa v Stingeri vystriedalo niekoľko ľudí. Každý sa v ňom chcel prirodzene odviezť a všetci chceli sedieť vpredu. Ďalší „drobný nedostatok“ vidím v tom, že som vždy hľadala miesto na parkovanie. Takéto delo predsa len neodstavím hocikde. Patria k nemu honosný dom a priestranná garáž (😊).

Stingera som v podstate vzala na rodnú Kia hruď, okolo výrobného závodu sme ale len prešli. Verne ma sprevádzal až do Vrátnej, V Zázrivej sa zase hrdo sa pýšil na parkovisku, ale aj pod sochou Jánošíka v Terchovej, keď sme hľadali kešku.

Kešku sme našli, halušky sprášili, rum sa tiež vyparil (do mňa ale nie), hurááá domov 😊. Pri kombinovanej spotrebe a jazde na diaľnici spráskal 6,3 litra, čo bolo viac ako uspokojivé. V štandardnej bratislavskej pondelkovej zápche 7,3 litra.

Stinger sa však začína na cene 40 900 €, premýšľam aké „prsátko“ si musím zabezpečiť, aby sa doň zmestilo 20 000 dvojeuráčok 😊.


  • kia,stinger,

GALÉRIA - 12 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Marek Marosi| 12.05.2019 22:18

    toto je nejaka novinka medzi autami? Nikdy som o nej nepočul

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ