Kia Sportage: Z domácej kuchyne s vynoveným receptom

Vraj sa dá vždy čo zlepšovať. Vraj aj automobilky pri návrhoch nových generácií modelov aj hneď rátajú s tým, čo by sa ešte potenciálne dalo vylepšiť. Ak taký moment nastane, zväčša sa označuje výrazom facelift. Momentálne sa cez obdobný moment prehupol model Kia Sportage. A nejde len o akési retuše.

Napäté napätie

Sportage má odteraz v ponuke bohatšiu paletu motorov, vrátane novej 2,0-litrovej R mild-hybridnej vznetovej hnacej sústavy EcoDynamics+. Existujúci 1,7-litrový vznetový motor CRDi je nahradený úspornejším 1,6-litrový motor CRDi „U3“ (84 a 100 kW), pričom modely s vyšším výkonom budú v ponuke s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Pozmenené línie

Vynovený dizajn ponúka nové predné a zadné nárazníky, prerobené predné a zadné hmlové svetlá a nové 16-, 17- a 19-palcové disky kolies. V rámci doplnkovej výbavy je v ponuke chrómové obloženie prahu dverí a kovové klzné dosky, a tiež päť nových farieb karosérie.

Modely GT-Line majú lesklú čiernu mriežku chladiča, lesklú čiernu a striebornú klznú dosku a tmavé chrómové vložky na bočných prahoch a dverách batožinového priestoru. Úpravou prešli aj 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin GT-Line. Okrem toho sú všetky modely vybavené spodným zadným spojlerom s dvojitým výfukom a hmlovými svetlami s diódami LED v tvare „kocky ľadu“ v novej úprave.

Vynovená kabína prináša nový volant a prerobený združený prístroj, ako aj nové čierno-sivé dvojfarebné čalúnenie. Modely GT-Line sú v ponuke so sedadlami s dvojfarebnou čierno-sivou kožou alebo voliteľnou čiernou kožou s červenými prvkami.

Bezpečnosť a zábava

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste (vraj). Preto sa v ponuke objaví aj inteligentný tempomat s funkciou automatického spúšťania a vypínania motora, systém monitorovania okolia vozidla v rozsahu 360° a systém sledovania pozornosti vodiča. Európski zákazníci majú na výber dva nové informačno-zábavné systémy - systém so 7,0-palcovou dotykovou obrazovkou alebo s novou 8,0-palcovou „bezrámovou“ obrazovkou.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ