Kia Soul: Plus 38

Akumulátor elektromobilu Kia Soul EV modelového roku 2018 využíva výhody vyššej energetickej hustoty a vyššej kapacity akumulovanej energie, vďaka čomu sa predĺžil normovaný dojazd vozidla o 18 % – z 212 na 250 km. Nový li-pol akumulátor má vyšší počet článkov (zo 192 na 200), optimalizovanú zmes elektrolytov a pracuje s vyšším napätím (z 360 na 375 V). Výsledkom je nárast kapacity o 11 % (z 27 na 30 kWh). Navyše sa celý zmestil pod sedadlá a nezasahuje tak do priestoru kabíny ani kufra.

K ďalším úpravám patrí nízkonapäťový DC/DC menič elektronickej jednotky riadenia energie (EPCU) akumulátora, vďaka čomu dokáže hospodárnejšie premieňať energiu z článkov akumulátora. Upravená maska zas znamená lepšiu aerodynamiku. Soul teraz obúva pneumatiky Michelin s nízkym valivým odporom. Pri brzdení dokáže elektrický Soul rekuperovať 12 % kinetickej energie, ktorá by inak zostala prakticky nevyužitá.

Aktualizovaný info-zábavný systém s navigáciou disponuje špeciálnymi funkciami pre elekromobil (zoznam dobíjacích staníc, zobrazenie akčného rádiusu na mape,...). Disponuje tiež podporou Apple CarPlay a Android Auto.Jedinečnou ponukou v rámci dnes predávaných elektrických vozidiel je záruka Kia na 7 rokov (alebo 150 000 km) – vrátane akumulátora – už v štandardnej výbave.


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ